1.HFK Olomouc - SK Sulko Zábřeh

Ilustrační foto: Svatoslav Valenta(v modrém) v souboji o míč

První zápas na zábřežské půdě vyhrálo SK Sulko Zábřeh. Tentokrát na půdě favorita 1.HFK Olomouc, která je před Zábřehem s náskokem deseti bodů, se odehrála v neděli 22. května další vyrovnaná bitva. 1.HFK tedy přivítalo Zábřeh před necelou stovkou diváků.

Zábřeh ukázal, že na venkovních hřištích se mu nehraje zle a od začátku utkání ukázali bojovného ducha týmu. Již v 9.minutě dokázal  překvapit svým zakončením do sítě 1.HFK zábřežský Roman Puchr. Toto vedení dokázali svěřenci  zábřežského trenéra Jaroslava Appla udržet až do konce prvního poločasu.

Domáci ve druhém poločase určovali tempo hry, ale své snažení nemohli zužitkovat k vyrovnání. To, ale nakonec v 60.minutě přišlo. Po faulu zábřežského hráče měl k dispozici domácí tým pokutový kop, kterého se ujal Marco Boscato. Ten se nemýlil a poslal míč za záda Lukáše Tomana a vyrovnal na 1:1. Do konce utkání se nenašel další střelec a utkání v olomouckých Holicích skončilo dělbou bodů.

Sestava SK SULKO Zábřeh :
Toman Lukáš - Valenta Svatoslav (87. Ohrablo Daniel), Kapl Antonín (84. Volek Petr), Hampl Jan (67. Hýbl Lukáš), Král Ondřej, Němec Adam, Schwab Vojtěch, Lukas Karel, Puchr Roman, Marada Václav, Žanda Miroslav

Střelecké hody v dalších zápasech kola

O víkendu 21. - 22. května se odehráli další zápasy Krajského přeboru. Střelecké hody, jak by se dali označit zápasy, které mohli vidět diváci ve Chválkovicích a Jeseníku.

Chválkovice doma hostili Hněvotín a na tento zápas jistě rádi vzpomínat nebudou, protože prohráli v poměru 0:8. Za to Jeseník na domácí půdě uspokojil své fanoušky a na svém hišti rozdrtil Dolany 9:1 a vévodí tabulce Krajského přeboru.