Deštivý jarmark roztančila kapela Helemese i revivaly

Zábřeh - Tradice lidových řemešel, stánky, dětská scéna, kulturní program a mnoho dalšího. To byl letošní podzimní zábřežský jarmark. Bohužel celý den skrápěl okolí kulturního domu déšť, jenž narušil krásnou atmostféru letošního podzimního jarmarku.

Jarmark zahájil moderátor dne, kdy představil první kapelu v sobotním programu. Tou byla kapela z Moravičan ,hrájící hudbu na rozhraní folk- rocku s prvky blues, jazzu i folklóru, pod názvem A.M. Úlet, která byla příjemnou změnou v programu oproti minulým rokům, kdy zahajoval jarmark dechových orchestr. „Jsem nadšen z velmi dobře sestaveného kulturního programu,“ uvedl návštěvník jarmarku.

 
Kulturní program nebyl jen o hudbě. Své slávy se dočkali také mažoretky Severky, které ve svých řadách mají mistryně Evropy a Mažoretky Zábřeh, jež se mohou pyšnit světovými tituly. Na pódiu také vystoupili bubeníci ze skupiny Watu-Watu, zábřežstí kapelnící z Wilsne nebo kapela Holátka. O další hudební vystoupení se postaral český revival slavného Beatles. Ten zahrál slavné písně této liverpoolské legendární kapely. Velmi působivá muzika připomínala vystoupení originální kapely.
 

Ikdyž déšť stále nechtěl přestat, hrábla do strun kyjovská kapela Helemese, hrájící alternative-punk, "šanson-punk", ale návštěvníci jarmarku mohli v jejich tvorbě slyšet také kus folklorních prvků. „. Na výbornou hodnotím především kapelu Helemese, která nenechala diváky v klidu. Její hudební styl a jeho prezentace mě velmi oslovila,“ dodal návštěvník zábřežského jarmaku.

Již za tmy ještě vystoupil psí herec Alfík a lidé v Zábřeze viděli také ohnivou šou. Konec dne zakončila další revivalová skupina AC/CZ, která má ve svém repertoáru písně známé australské kapely AC/DC
(pel)