Dorostenci uhráli v úvodním zápase remízu

Ilustrační fotoV neděli 10. září přivítali dorostenci zábřežského kuželkářského klub tým TJ Lokomotiva Trutnov v rámci prvního kolo 1. dorostenecké kuželkářské ligy skupiny B. Do zápasu za každý tým nastoupili tři hráči. Zápas skončil remízou 2:2.

 

V zábřežském týmu nastoupili do zápasu Lukáš Doseděl, Martin Flídr a Lukáš Krejčí. Třetí zmiňovaný zahrál nejlepší skóre celého kola, kdy naházel 549 bodů, ale jeho výkon nestačil na vítězství pro Zábřeh. Trutnovští kuželkáři neházali nijak špatně a tak se oba týmy museli po 2 hodinách a 45 minutách smířit s remízou 2:2. Zábřežští celkově naházeli 1516 bodů a do tabulky stejně jako jeho soupeř si připsal bod a po prvním kole jsou na třetím místě bod za Vysokým Mýtem a Horním Benešovem.

 

Děvět týmů se v lize střetne každý s každým dvakrát. Jednou na domácí půdě podruhé se pořadatelská půda otáčí. Hráči jsou zapsáni do soupisek, které pak určuje na které dráze se proti sobě utkají. Vždy proti sobě nastupují jedničky proti sobě, dvojky proti sobě a trojky proti sobě. Každý hráč má čtyři série za které může získat maximálně 4 body. Hráč musí naházet v každé sérii více bodů než soupeř, jestliže je bodový poměr stejný obrdží v dané sérii oba půl bodu. Pokud souboj těchto hráčů je po čtyřech sériích nerozhodný, přichází na řadu celkový počet naházených bodů. Pokud tedy hráč domácích uhraje 2 dílčí body stejně jako hostující ale shodí o pět kuželek víc získá jeho tým bod.

Příští utkání Zábřeh odjíždí na půdu SKK Vrchlabí.