Etapový závod Odyssea zahájí plavání v Zábřehu

Ilustrační fotoJiž 19. ročník etapového závodu Odyssea, který pořádá Asociace sportu pro všechny při Obchodní akademii v Šumperku započal zahajovacím závodem(etapou) v krytém bazénu v Zábřehu v neděli 7. ledna.

Tato tour se skládá ze sedmi etap. Úvodní etapou bude závod v planání v Zábřehu. V tomto závodě se plavalo v šesti kategoriích. První a druhá kategorie plavala vzdálenost 50 metrů a na zbylé kategorie čekala vzdálenost 100 metrů.

Kategorii HOŠI I ovládli plavci za PK Zábřeh. Vítězem se stal s časem 0:36,6 Filip Langer před Jiřím Lexmanem o 1,1 vteřinu a Kryštofem Markem o 1,2 vteřinu a v této kategorii startovalo 21 soutěžících. V kategorii DÍVKY I měl domácí PK Zábřeh dvě plavkyně na stupních vítězů, ale vítězkou se stala Sára Bartoňková ze ZŠ Těšetice, druhé místo vybojovala Eva Horvátová před svojí týmovou kolegyní Veronikou Ondráčkovou. V této kategorii soutěžilo deset dívek.

V kategorii HOŠI II soutěžili pouze tři hoši a vítěz Matěj Hohn zvítězil suveréním výkonem o půl minuty nad Tomášem Obranským ze ZŠ Těšetice a Jakubem Fabiánkem z SDH Bratrušov. Pouze dvě plavkyně se zúčastnili kategorie DÍVKY II a z dvojice Veronika Minářová a Anna Kulíková byla úspěšnější první zmiňovaná o 4,9 vteřiny. Kategorie HOŠI III a DÍVKY III vyhráli šumperští. U dívek zvítězila Adéla Anderlová před Monikou Anderlovou a Janou Sadilovou. U hochů vyhrál Marek Halama před Štěpánem ŠÍpem a Dominikem Langerem.

Čtvrtá kategorie měla pouze chlapskou část ve které posbíral první tří místa Šumperk. Vyhrál o tři vteřiny Patrik Minář před Tomášem Halamou a Václavem Bednarským. Také pátá kategorie se musela obejít bez žen. Pod minutu na 100 metrů se dostal jako jediný Jakub Šmíd ze Zábřeha, druhý byl jeho týmový kolega David Kochwasser a třetí David Janků.

Poslední kategorie Žen ovládla Irena Rutarová z Credoteamu před Petrou Kabourkovou z Fortex Ski Moravský Beroun a Jitkou Bartoňkovou ze ZŠ Těšetice. Poslední kategorii mužů ovládli zábřežáci. Osm vteřin náskoku měl vítěz Jiří ŠÍp před týmovým kolegou Petrem Horvátem, jenž uhájil druhé místo před dalším zábřežákem Miroslavem Šneiderem o 0,2 vteřiny.

Druhá etapa zavede závodníky na běh na lyžích v neděli 28. ledna v Krásné. Zde se bude závodit na trase od 0,7 kilimetrů až do 9 kilometrů to určí pořadatelé podle aktuální sněhové situace. Třetí etapou bude běh ve Skřivánku s trasou 300 - 4000 metrů. Čtvrtá etapa je závod horských kol v neděli 8. dubna start klasicky od 10 hodin. Trasa pro kola bude čítat v rozmezí 3 až 9 kilometrů. Číslo 5 bude mít etapa orientačního běhu a tato etapa započne tentokrát v 11 hodin. V neděli 13. května bude tato soutěž pokračovat další etapou na inline bruslích. Trasa vedoucí z Bohuslavic od fotbalového hřiště směrem na Hrabovou a zpět povede po uzavřené silnici.
Celý etapový závod se uzavře poslední etapou v neděli 20. května u přehradní hráze Krásné.

Pokud rádi sportujete můžete se zapojit do této soutěže na oficiálních stránkách http://www.odyssea-spk.cz, kde najdete také propozice a přihlašovací formulář.