Fotbalisté Zábřeha balancují nad sestupovou propastí

Lukáš Okleštěk kapitán Zábřeha - ilustrační fotoPrvní říjnovou neděli odcestovali zábřežští fotbalisté na derby do Velkých Losin. Zábřeh v předchozích pěti zápasech dokázal získat pouze čtyři zápasy a před sebou tak měli těžký zápas nejen kvůli svému soupeři, ale také hráli o umístění v tabulce. Bohužel pro něj se nepodařil zápas dovést, alespoň k remíze a prohrál na půdě rivala 1:0. Zábřeh tak po první třetině soutěže balancuje na sestupovou propastí.

Zábřeh začal v úvodních minutách velice aktivně, jenže větší šance si vytvářeli domácí hráči. Po deseti minutách trefil boční tyč losinský Žídek a pár vteřin na to se individuálně chtěl prosadit stejný hráč, ale i tato šance skončila na boční konstrukci Tomanovi branky. O něco později musel likvidovat šanci Losin Toman, když domácí zahrávali rohový kop z kterého vznikl závar před jeho brankou.

I zábřežští o sobě dali vědět. Velkou šanci měl Sládek, jenž utekl po pravé straně, ale pouze poslal míč do připraveného Hataly. A vzápětí vystřelil po zemi Král, jenže jeho střela letěla těsně vedle domácí branky. Hosté se ihned snažili odpovědět, konkrétně to byl Pecháček, ale jeho pokus letěl vysoko na zábřežskou svatyni.

Těsně před koncem prvního poločasu byl velice aktivní zábřežšký kapitán Lukáš Okleštěk, který svými centry posílal do šancí své spoluhráče, ale těm chyběla pořádná koncovka.

Po změně stran již nebyl k vidění divácky atraktivní fotbal a hrálo se bez šancí.

Jednu z vážnějších akcí měl v 68. minutě hostující Sládek, který minul domácí branku a vzápětí udeřili domácí Losiny, když Zatloukal ve vápně přihrál na druhou stranu nabíhajícímu Mičundovi, jenž se do prázdné branky nemýlil. Zábřežští sice odvedli skvělý výkon a jediný gól zápasu, který rozhodl o vítězství Velkých Losin byl poměrně krutý. Zábřeh je tak o skóre před Hněvotínem na 12. příčce a o dva body před posledním Dubickem.