Fotbalisté Zábřeha vyhráli nad rezervou 1. HFK Olomouc

Roman Puchr při jednom z protiútokuV neděli 2. října se na zábřežském městském stadionu odehrál před 190. diváky zápas mezi týmy z opačného pólu tabulky a to mezi Zábřehem a 1. HFK Olomouc "B".  Zápas zahájíl za zataženého počasí v 15 hodin Roman Vedral a hned od začátku byli aktivnější hosté. Ve druhé minutě se do úniku dostal Grézl, ale toho nakonec doběhl Marada a nebezpečí bylo zažehnáno. Jenže to nebylo všechno o minutu pozdějí si hosté vytvořili znovu tlak a dostali nabídku rohového kopu. Na centrovaný míč si naskočil Markaj, ale míč poslal vedle branky Tomana. Domácí se dostali k míči, ale jejich hra byla velmi kostrbatá a nepřesná, čehož využívali hosté v podobě útoků, ale jejich koncovka byla nepřesná a většinou končila vedle branky nebo si s míčem směřující do branky domácích poradil Toman.

Jenže po čtvrthodince se situace obrátila. Najednou začali domácí tlačit a vytvořili si rohové kopy. V 18. minutě si pro faul došel Okleštěk a Zábřeh dostal možnost přímého kopu, který rozehrál Lukas přímo na branku a Snášel měl potíže stímto míče, který nakonec odkopl hostující obránce do bezpečí. A v 19. minutě bylo otevřeno skóre, když centrovaný míč našel Ondřeje Krále, který míč poslal k pravé tyči hostující branky. O tři minuty později se znovu radovali hráči domácího celku. Okleštěk si míč potáhl a centrem našel hlavu Antonína Jakeše, který poslal míč do pravého rohu Snášelovi svatyně. Ve 24. minutě našel centrovaný míč volného Tomáše Dromolu a ten ve vyložené šanci hlavičkou poslal míč nad branku domácích. Hosté začali tlačit domácí celek z něho si vybojovali faul a přímý volný kop, který poslal Pirek přímo na Tomana, který si s míčem poradil bez problému.

Ve 31. minutě si kapitán hostí Sázel vytvořil šanci a poslal míč do pokutového území projektil, ale Toman chytře míč zneškodnil. O tři minuty později se snažil Zábřeh přejít do útoku, ale hosté se zmocnili míče a unikali do protiútoku, ale byli zastaveni faulem. Míč si postavil na místo faulu Bradáč, který poslal míč ze 30. metrů přimo na branku, ale Toman si míč stáhl ze vzduchu a domácí se dostali do protiútoku, ale ten nic nebezpečného pro hosty neznamenal. Domácí se ve 36. minutě dostali do útoku, když se uvolnil Puchr a těsně minul šibenici hostující branky. Závěr poločasu postupně gradoval ve 39. minutě se Okleštěk dostal do samostatné akci vystřelil ze dvaceti metrů a brankář Snášel musel zasahovat na dvakrát.  O dvě minuty později se Toman včasným vyběhnutím vykopl míč mimo vápno. Tutovku domácích započal sprintem přes celé hřiště Puchr a svým centrem našel volného Sládka, ale ten svojí střelou poslal míč vedle odkryté branky.

První poločas tak skončil 2:0 pro domácí, ikdyž prvních patnáct minut to vypadalo, že tempo budou určovat hosté.

Do druhého poločasu vstoupili hosté se dvěma střídajícími hráči, ale aktivnější byli domácí, když se dostávali k pokutovému území, ale tam skvěle oprerovali obránci z Holic. Ale i hosté dokázali nebezpečně zaútočit,když ve 49. minutě se sprintem dokázal dostat k míči právě střídající Malínek, ale ve skluzu míč poslal těsně vedle branky Tomana, který se musel po míči natáhnout. V 52. minutě již domácí se zmocnili znovu míče, ale Jakeš z blízka trefil klečícího brankáře Snášel do obličeje. Ale 55. minutě přišel přímý volný kop pro hosty, který rozehrál přímou střelou na branku Gjoni Markaj a Toman musel skvělým zákrokem míč uklidit do svých rukavic. A domácí dokázali zahrozit o dvě minuty později, když se k míči dostal Žanda a ze šestnácti metrů míč poslal na branku, kde musel zasahovat Snášel, který míč vyrazil na rohový kop, ten se vzápětí domácím nevyvedl.  Sládek v 62. minutě vybojoval pro domácí rohový kop, ten rozehrál Lukas a jeho míč se mezi hráči dlouho střídal, ale nakonec ho získali hosté.

Po 65. minutě se zápas uklidnil a hrálo se v mírnějším tempu a spíše u středového kruhu. Ale zábřežští borci začali znovu makat a v 77. minutě si vybojovali rohový kop, který rozehrál Okleštěk, ale akci domácích zastavil útočný faul.  V 84. minutě rozehrál přímý volný kop Okleštěk, ale jeho střela letěla těsně nad branku.

Ale v 86. minutě přišla smolná situace pro Zábřeh. Viktor Holešinský tečoval před vybíhajícím Tomanem míč, který zaplul do domácí sítě. Rozhodčí Vedral nastavil zápas o jednu minutu během, které se nic nestalo a domácí tak vyhráli 2:1.