Fotbalisté zvládli domácí premiérový zápas sezóny

Po vítězném zápase, který Zábřeh vyhrál nad Medlovem 3:1 se musel vrátit zpátky na zem a připravit na další zápas. V neděli výkopem v 17. hodin začal zápas mezi domácím SK Sulko Zábřeh a hostující TJ Sigma Lutín. Domácí vstoupili do zápasu v červených dresech a hosté v bílých. Na zápas se přišlo podívat 230 diváků

Novinkou v krajském přeboru jsou penalty při nerozhodnutém stavu, které zajistí jednomu z týmu bod navíc. Domácí fotbalisté nastoupili v této sestavě: Toman - Lepka, Valenta, Žanda, Král, Němec, Okleštěk, Lukas.

Zápas rozehráli domácí ze středového kruhu a začali určovat tempo zápasu ve kterém se dostali do útoku

. Ve 4. minutě se domácí svojí aktivní hrou dostali k rohovému kopu, který rozehrál Okleštěk, ale před brankou dominovali hostující hráči, kteří odvrátili míč do bezpečí. Jenže domácí se dostali znovu k míči a ihned založili protiútok a míč nacetroval před branku Okleštěk, ale pro Zábřeh si míč bohužel našel nejrychleji brankář Nejezchleb, který míč vyboxoval do bezpečné vzdálenosti od branky.

Po první desetiminutovce měli více ze hry domácí fotbalisté a hostující hráče dostávali pod tlak a to také vyústilo ve 14.minutě k chybě hráčů Lutína a domácí se dostali k autovému vhazování a míč poslal vzduchem Král na Lukase ten hlavou musel míč zpracovat a bohužel si míč vzal do svých rukavic Nejezchleb. O čtyři minuty později se dostal do samostaného úniku proti Nejezchlebovi Jakeš , ale brankář ho fauloval a rozhodčí bez nějakého zaváhání ukázal na pokutový puntík. Na ten si míč postavil Karel LUKAS, který míč s přehledem poslal k tyčce hostující branky a poslal Zábřeh do vedení 1:0 z penalty. Jenže ani ne o minutu později prakticky hned po rozehře hostí jsme viděli vyrovnání. Po chybě domácích obránců se k miči dostal Petr WANKE a poslal míč do branky podél brankáře Tomana na 1:1. Domácí se nemohli pár minut oklepat z tohoto vyrovnání a toho chtěli hosté využít. Ve 26. minutě Volf z úhlu nastřelil nebezpečně břevno domácí branky. Poté se, ale domácí oklepali a začali znovu diktovat tempo a oba týmy se do konce prvního poločasu ještě několikrát dostali do nebezpečných šancí, ale gól v síti jsme neviděli. Ve 40. minutě založil protiútok Okleštěk a ten poslal míč na Romana Puchra, který vyslal míč k tyči jenže gólman hostí jej vyrazil na roh. Míč od rohového praporku poslali domácí před branku, ale tam skvěle operovali hosté a míč vyrazili do bezpečí.

DRUHÝ POLOČAS

Ve druhém poločasu se míče na pár minut ujali hosté a vytvářeli si nebezpečné šance, kterými ohrožovali Tomana, ale ten svými skvělými zákroky doháněl k šílenství hráče Lutína. Domácí, ale znovu ukázali jaké bude tempo druhého poločasu, protože se zmocnili míče a začali vyvíjet tlak na hosty. Ten vyvrcholil v 57. minutě, když hosté rohový kop domácích odvrátili, ale poté se k míči dostal Adam NĚMEC, který se sním uvolnil a ve volném prostoru poslal nevyzpytatelnou střelu do růžku branky Nejezchleba, který neměl jedinou šanci míč chytit a domácí se znovu ujali vedení tentokrát 2:1. Hosté na tuto branku okamžitě reagovali střídáním a vytvořením si tlaku na domácí hráče, kteří ale jejich tlak velmi dobře vzdorovali. V zápase jsme viděli mnoho faulů a zápas se neobešel bez emocí na obou stranách. Domácí se ale oklepali i z tohoto tlaku a ještě dokázali pár minut před koncem ohrozit branku hostí. Ještě před tímto tlakem byl vykázán trenér domácích na tribunu. V 87.minutě se domácí uchýlili ke střídání a na hřiště přišel Hýbl. Toto střídání se mohlo hned o minutu později vyplatit, když se k míči dostal právě Hýbl, ale ten branku těsně minul. Zábřeh tedy vyhrál 2:1 a po dvouch kolech má plný počet bodů na svém kontě.

PO ZÁPASOVÝ ROZHOVOR S KAPITÁNEM OKLEŠŤKEM.

Lukáši jak byste shodnotil dnešní utkání?

Myslím si, že prvních dvacet minut jsme byli lepší a ten náš tlak jsme korunovali gólem škoda, že jsme nedali druhý. Bohužel z první akce jsme dostali gól a je škoda, že hned po rozehře, ale pak jsme se oklepali a druhý poločas jsme byli jasně lepší a zasloužili jsme si vyhrát.

Jak se vám hraje s trojicí útočníků a s novou posilou Jakešem?

Tonda Jakeš je velká posila, protože nám pomáhá hodně a taková posila už tady dlouho nebyla. Myslím si, že se vyhraje a půjde výkonostně výš třeba za půl roku určitě, protože má na to být dobrý hráč. Na ty útočníky je to trošku jiný styl a musíme více bránit po lajnách, ale zase ti soupeři na to nejsou zvyklí a neví co na nás hrát. Takže si myslím, že nám to vyhovuje, máme body a to je super.

Po dvou utkáních plný počet bodů to je asi velká spokojenost?

Naprostá. My jsme říkali, že ten první bude těžký a ten druhý bude daleko lepší a vychází nám to úplně na 100%. Myslím si, že máme na to být letos do pátého místa.