Moravská Sázava hostila závod ve slalomu

Zábřeh - Na Moravské Sázavě bylo ke konci dubna rušno. Závod ve slalomu na divoké vodě. „Je to moravský postupový závod ze kterého se postupuje do národního závodu, kde již jezdí mistři světa,“ pořadatel závodu Jan Bednárek. V Zábřeze se objevily v kategoriích od předžáků(8 – 11 let) až do veteránů. Sedm věkových kategorií se muselo poprat se stejnou tratí.

 

Závodník začíná při takovém to závodě na startovní čáře a projíždí většinou 18 až 25 povodných tak i protivodných branek. Trať by měla mít alespoň 200 metrů a základem závodníka je dojet do cíle bez jakéhokoliv doteku s brankou nebo její minutí.

Zábřežská trať měla letos 19 branek z toho 6 bylo protivodných. Nejtěžším úsekem pro závodníky byl střed, kde bylo nejvíce branek s největším proudem. Čtyři jízdy ve dvou dnech museli absolvovat jezdi. „Z každého dne se vybere jedna nejlepší jízda a poté se tyto časy zprůměrují,“ dodal Jan Bednárek. Na startu se objevilo postupně 111 lodí.

Ze zábřežských se na bedně objevili závodníci Jaroslav Petřík ml., Jan Bednárek, Jaroslav Petřík st., Vítězslav Pátek, Věra Žandová, Ondřej Haislar, Ondřej Voráč a František Šmoldas.