Mužské týmy vítězily, dorostenci prohráli

Ilustrační fotoZábřeh/Vrchlabí/Bohumín - Prvním kolem započala 1. kuželkářská liga mužů, kdy na domácí kuželkárně přivítal Zábřeh tým z Jíčína. Domácí tým dokázal zvítězit. Začala také třetí liga skupiny C, kde muži z B-týmu také zvítězili. Dorostenecká liga pokračovala druhým kolem, ale zábřežákům se zápas nevydařil.

Zábřežští muži svoji sezónu začali na domácí půdě proti Jíčínu v sestavě: Martin Sitta, Jiří Flídr, Tomáš Dražil, Zdeněk Švub, Marek Ollinger a Josef Sitta. Právě prvně zmiňovaný dokázal za Zábřeh shodit nejvíce kuželek. V zápase, ale naházel nejvíce hostující Lukáš Vik. "Martin Sitta strhl vynikájícím výkonem na poslední dráze vítězství na svoji stranu," uvedl Jaroslav Kupa. Zápas trval přes 3 hodiny a domácí celek dokázal zvítězit 6:2. Zábřežští tak do tabulky získali první dva body a jen kvůli horšímu skóre jsou čtvrtí.

Ve třetí lize odjížděli hráči B-týmu na půdu Bohumína. Zábřeh se představil v sestavě: Milan Šula, Miroslav Štěpán, Martin Vitásek, Václav Švub, Jiří Michálek a Jan Körner. Tomuto týmu se také skvěle dařilo a napodobili své kolegy z A-týmu a zvítězili po stejně dlouhé době zápasu taktéž 6:2. Zábřežští jsou tak po úvodním kole na třetím místě 3. ligy skupiny C.

Dorostenci nedokázali navázat na remízu z minulého kola a ve stejné sestavě prohráli na půdě Vrchlabí po dvou hodinách 1:3. Nejlepším výkonem Zábřeha se blízknul Lukáš Doseděl, který naházel o jeden bod méně jak nejlepší vrchlabský hráč. Dorostenci tak po úvodních dvou kolech jsou na předposledním místě s jedním bodem. Soutěži vévodí  Náchod před Rychnovem nad Kněžnou, ale ten má zápas k dobru.

KK Zábřeh – Jíčín 6:2 – Muži A

Bohumín – Zábřeh B 2:6 – Muži B
Vrchlabí – Zábřeh 3:1 - Dorostenci