Nosálek dojel šestý, Nikodém obhájil vítězství

zdroj: autoservis MTS Nová Paka/Zábřeh - Čtvrtý závod v pořadí Evropského šampionátu buggy se odjel na české dráze v Nové Pace. První a druhý červencový den se sjeli evropští jezdci aby bojovali o další body do celkového pořadí.<--break->

Paradoxně to ale byli Němci, kteří první dvě kvalifikační kola ovládli. V té první vyhrál Mario Hanneken, který vyhrál nad Nikodémem o půl vteřiny. Druhé kvalifikační kolo vyhrál jeho krajan Steven Laubach, jenž dojel do cíle s náskokem dvou vtěřin na Nikodéma. V posledním kvalifikačním kole to už byl ale Petr Nikodém, kdo vyhrál. Dvě semifinálové jízdy po deseti účastnících ovládli čeští jezdci. První jízdu vyhrál s Petr Nikodém před lucemburčanem Petersem o čtyři vteřiny.

Druhé semifinále bylo na špici opoznání vyrovnanější a Vít Nosálek vyhrál o vteřinu před jeho krajanem Milanem Vaňkem.

Finále již patřilo obhájci vítěžství z minulého roku Petru Nikodémovi, který finálovou jízdu vyhrál před Němcem Markusem Wibbelerem o devět vteřin, třetí dojel další německý jezdec Steven Laubach. Zábřežský řidič buggy Vít Nosálek dojel v Nové Pace šestý.Celkovému pořadí vévodí po čtyřech závodech Steven Laubach o dva body před druhým Petrem Nikodémem. Třetí místo si po závodě v Nové Pace vybojoval Vít Nosálek, jenž má na čtvrtým Milanem Vaňkem bod náskok. Další závod se jede ve francouzském St. Georges de Montaigu o víkendu 22. až 23. července.