Paráda! Stolní hokejista Pelikán potřetí za sebou opanoval mistrovství republiky

Stupně vítězů muži. Foto: Radim OndraPetr Komárek - Střelice - Svědkem zlatého hattricku se stala sokolovna ve Střelicích u Uničova. Na republikovém šampionátu ve stolním hokeji se ho dočkal teprve osmnáctiletý David Pelikán, který po nepovedeném začátku navázal na triumfy z předešlých let. Mladý hráč Pelikánů ze Zábřehu dokázal přemoci favorizovaného Jiřího Dohnala z Bohumína. Tomu nakonec připadla třetí příčka, stříbro bral vsetínský Lukáš Fojt.

Úvod mistrovství ale Davidu Pelikánovi nevyšel. „Začínalo se kolem deváté hodiny dopoledne a v prvním zápase jsem o gól prohrál,“ přiznal. Poté se však zlepšil, zklidnil svou ruku a i s pomocí paní Štěstěny pokořil vítěze podniku Grand Prix a hlavního favorita turnaje Jiřího Dohnala. A to nejen tak ledajakým výsledkem, Dohnal musel skousnout porážku 3:7.

 

„Další utkání rozhodla jediná branka. Naštěstí jsem ji vstřelil já,“ liboval si Pelikán. Těsným poměrem získal také další partii. Ve čtvrtém soutěžním kole zdolal Radima Ondru, jenž do Střelic přijel povzbuzen primátem na nedávném klání ve Valašském Meziříčí, výsledkem 5:4.

 

Následně se student Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově trochu odmlčel. „Po třech výhrách přišla remíza. Vítězstvím nad týmovým kolegou mi sice mohlo zajistit dobrou výchozí pozici do posledního duelu, zápas to ale nebyl vůbec jednoduchý a nakonec skončil bez branek,“ líčil.

 

Před závěrečnými utkáními mu v průběžném pořadí šampionátu patřila druhá pozice. „Bylo mi jasné, že pokud celkový vítěz Grand Prix porazí dosud vedoucího hráče mistrovství a já zároveň zvítězím, získám zlatý hattrick,“ prozradil Pelikán.

 

Na svého soupeře proto vlétl s maximálním možným nasazením a dvěma rychlými trefami vykročil za vytouženým cílem. Poté sice inkasoval, připravil si ale nejlepší možnou odpověď a svůj náskok dokázal navýšit. „Navíc mi přál i vývoj střetnutí na druhém hracím stole. Jiří Dohnal si hýčkal neuvěřitelné vedení a díky tomu jsem mohl hned po skončení utkání slavit třetí titul v řadě,“ radoval se David Pelikán.

 

Po zaznění posledního gongu časomíry jej zachvátily neuvěřitelné pocity. „Vůbec mi nedocházelo, že i po prvním zaváhání v turnaji jsem se zvládl vyšplhat k nejcennějšímu poháru mistrovství. Chtělo se mi brečet štěstím, jelikož po tomto okamžiku jsem toužil od začátku sezony,“ svěřil se mladík, pro kterého však třetí zlatá medaile v řadě znamenala do jisté míry i příběh s motivy sci-fi. „Týden před turnajem jsem, popravdě řečeno, vůbec nemyslel na to, že bych ho mohl vyhrát,“ prozradil závěrem držitel zlatého hattricku David Pelikán.

Stupně vítězů žáci. Foto: Radim OndraŠpatně si nevedli ani další představitelé zábřežských Pelikánů. Josef Gába jen těsně nedosáhl na medaili a vysloužil si čtvrté místo. Martin Pelikán figuroval v konečném pořadí hned za ním.

O republikový primát zápolili také stolní hokejisté z kategorie žáků. V boji o zlato sice chyběl vítěz Žákovského poháru, přesto ale nabídl napínavý průběh. Do posledního kola vyrovnanou bitvu ovládl Michal Ščerba ze Vsetína, hned za ním skončil jeho týmový kolega Ondřej Orság. Bronz Kristiánu Jíravovi z Valašského Meziříčí.