Po sedmém závodě ME je Nosálek celkově čtvrtý

Buggy lídra soutěže TafanihoPo čtvrtém závodě Mistrovství Evropy, který se jel v Nové Pace byl zábřežský autokrosař na čtvrtém místě, ale poté přišly tři závody a to ve francouzkém St. Georges de Montaigu poté v nedalekém Přerově a sedmý závod mistrovství se odjel v maďarském Nyiradu. Do tohoto seriálu a kategorie buggy 1600 se zapojil ještě jeden český jezdec Petr Nikodém.

Ve Francii obsadili stupně vítězů domácí jezdci

Pátý závod se jel ve Francii. Zde se bohužel české dvojici moc nevydařilo Finále. Finále suveréně vyhrál lídr soutěže Florent Tafani, pro druhé místo si dojel těsným finišem Francouz Jeremy Lemaitre a za ním v těsném závěsu na třetím místě Erwan Philippe a čtvrtý Raoul Malaterre.

Na pátém místě dojel Němec  Michael Buddelmeyer a na šestém místě nedokončil finále zábřežský rodák Vít Nosálek. Druhý Čech Petr Nikodém bohužel nedokončil ani jedno kolo a byl klasifikován na 7. - 10. místě.

V Přerově zvítězil Nikodém. Nosálkovi znovu nevyšlo finále.

Radost domácím fanoušků udělal Petr Nikodém, který zvítězil v Přerově s devíti vteřinovým náskokem na Florenta Tafaniho a desíti vteřinovým náskokem na Němce Maria Hannekena a čtvrtý dojel další Němec Steven Laubach.

Vítu Nosálkovi znovu nevyšlo finále a dojel ze ztrátou třinácti vteřin na Nikodéma na sedmém místě. Tentokrát mohl být spokojený Nikodém bohužel Nosálek znovu po Francii dojel mimo stupně vítězů.

V Maďarsku si Nosálek s Nikodémem zpravili chuť

V maďarském Nyiradu se našim jezdcům vedlo. Z výhry se podruhé zasebou mohl radovat Petr Nikodém, před druhým Florentem Tafanim, kterému tato sezóna vychází perfektně a třetí dojel se svým BMW zábřežský rodák Vít Nosálek a na čtvrtém místě dojel stejně jako v Přerově Steven Laubach. Díky dvoum vítězstvím a jinak skvělým výsledkům se Petr Nikodém zařadil ze ztrátou pouhého bodu v celkovém pořadí za Florenta Tafaniho.

 

Jak vypadá celkové pořadí ME buggy 1600?

1. Florent Tafani(FRA) - 174. bodů

2. Petr Nikodém(ČR) - 173. bodů

3. Steven Laubach(NĚM) - 161. bodů

4. Vít Nosálek(ČR)  - 144. bodů

5. Mario Hanneken(NĚM) - 142. bodů

 

Do konce této sezóny zbývají dva závody. Dokáže Petr Nikodém bodově předstihnout Tafaniho a Vít Nosálek se posunout na stupně vítězů? To se dozvíte zde po závodě v Maggiore, který se jede 10. - 11. září a po poslední závodě, který se jede 16. - 18. září ve francouzském St. Igny de Vers.