Pozávodový rozhovor s předsedou RC Team Zábřeh 2. část

Máme tu druhou část rozhovoru s Martinem Pelikánem, předsedou RC Team Zábřeh. Pokud jste si ještě nepřečetli první část tady máte na ní odkaz: 1.část rozhovoru

Takže dráhu máte připravenou na Mistrovství republiky?

Připravenou úplně nemáme, protože ještě musí dojít ke kosmetickým úpravám dráhy, aby pohledově byla hezčí. Tam, kde se nejezdí chceme plochy zatravnit, aby se zvýraznila hliněná dráha od okrajových ploch, kde se nejezdí. Upraví se tribuna, položí se nové koberce na skoky a ještě dojde k upravení ohraničení dráhy a pak si můžeme říct, že je dráha připravená. Bohužel v sobotu přišla průtrž mračen a dráha byla pod vodou, takže dnes jsme dráhu zkontrolovali. Zjistili jsme, že na dráze jsou tři kaluže, což nás potěšilo. Ale povrch dráhy budeme muset opět pomoci vápna a cukru zpevnit.

 

Pojďme přejít k výkonům jezdců. Jak jste spokojený se zábřežskými jezdci?

Ambice našich jezdců samozřejmě na naši dráze jsme v koutku duše měli velké(směje se...) a chtěli jsme se umístit alespoň v některé kategorii na tzv. bedně. To se nám podařilo, protože v kategorii buggy 2WD David Pelikán stanul na druhém místě hned za Zdeňkem Mikšovským, který před týdnem na Mistrovství České republiky vybojoval třetí místo hned za Martinem Bayerem a Karlem Novotným, takže to byl velice silný jezdec a jsem rád, že stímto jezdce jsme si mohli tady zazávodit . Další umístění na „bedně“ vybojoval Karel Bečička, který do poslední chvíle bojoval o druhé místo v kategorii buggy 4WD a nakonec vybojoval třetí místo v celkem dobré silné konkurenci a navýšil tak tyto naše ambice. Dále jsme se umísťovali tak, že Jan Žerníček obsadil nepopulární „bramborovou“ medaily tedy čtvrté místo v kategorii buggy 2WD. A potom náš jezdec Martin Flídr začíná v této kategorii tak obsadil místo šesté. Dobrým přínosem pro náš klub by mohl být Šimon Růžička, který byl vyhlášen jako nejlepší junior, jel kategorii Short Course, ale zatím se svojí truggy. Uvidíme zda půjde do některé z kategorií Short Course nebo buggy. Jeho výkon byl přínosem a již po kvalifikací byl na třetím místě a tak nás to všechny a jiště i jeho potěšilo.

 

Jaký byl zájem ze strany diváků?

Zájem ze strany diváků byl takový přiměřený. Přišly se podívat, celkem se jim to líbilo. Hlavně byli unešeny děti, takže máme už tři další zájemce, kteří by chtěli navštěvovat žákovský rc kroužek. Přišly zamnou i jejich rodiče ohledně toho jakou techniku pořídít, kolik by to stálo, co mají udělat, aby kluk mohl začít jezdit. I ze strany dospělích, kteří se tam v hojném počtu zastavily, třeba jen procházely nebo se na ten závod přišly podívat tak se jim tady toto líbilo a nejčastější otázku jsem dostával, kdy zase uspořádáte nějaké takové to závody abychom se mohly přijít podívat a jestli třeba budeme pořádat závody pro veřejnost nebo třeba rekreační jezdce.

 

Jak byste zhrnul celou tuto akci?

S ohledem na to, že nám opravdu vyšlo počasí, bylo slunečno, teplo, přijeli kvalitní jezdci. Závod se povedl časově, protože časový harmonogram nebyl narušen. Rozjížďky plynule na sebe navazovaly, což se líbilo jezdcům, protože byla pořád nějaká akce a pořád něco bylo a to se líbilo i divákům. Protože viděli modely při jízdě při závodu. Spokojenost se vším ze zájmem jezdců a diváků. S ohledem na to, že deset minut po vyhlášení přišel déšť a následná průtrž mračen, takže i toto jsme vlastně kvitovali jako dobré, že se vše stihlo a závod nebyl přerušen právě kvůli dešti a byl řádně dokončen. Jsem spokojený stím, že se jezdcům u nás líbilo a mnoho jezdců vyjádřilo, že v případě uspořádání dalšího závodu by velice rádi znovu přijeli a toto je právě to, co nás zavazuje do budoucna udělat opět závody, které se budou líbit všem.