RC modeláři bojovali v prestižním závodě Kopecký Cup

Stupně vítězů buggy 2WD. Na druhém místě domácí David Pelikán

Sobota 28. května patřila na Městském stadioně v Zábřehu rc modelářům. Slunečné počasí, zvuk elektromotoru, skvělá atmosféra a zmenšeniny reálných aut.

To byl závod věhlasného poháru Kopecký Cup, ale také přípravný závod na srpnové Mistrovství České republiky.

Diváci mohli vidět závodní modely buggyn v poměru 1:10 a 1:14, které jezdí Mistrovství České republiky. Za domácí RC Team Zábřeh nastoupil nejzkušenější jezdec Karel Bečička s buggy 4WD. Do kategorie 2WD nastoupili David Pelikán, Jan Žerníček, Martin Flídr. V kategorii Short Course(auta amerických závodních trucků) se představila naděje zábřežského týmů Šimon Růžička.

 

Závod započal tréninky v 7 hodin ráno. Po těchto trénincích se mohli rozjet dvě kvalifikační jízdy a pět finálových jízd. Od rána panovala uvolněná a skvělá atmosféra. Závod probíhal podle časového harmonogramu, který vyhovoval všem účastníkům. Kvalifikační jízdy začaly o půl desáté, které odstartovala kategorie buggy 1:14, kde od první minuty bylo jasné, že o první místo budou k vidění vyrovnané souboje. Plno soubojů mohli vidět divácí a ostatní jezdci i v kategoriích Buggy 2WD a 4WD a Short Course Truck. Kvalifikaci ovládl v buggy 2WD i 4WD Zdeněk Mikšovský. V Short Course Truck si vybojoval pole-position Radek Holec a v buggy 1:14 Josef Jílek.

Po kvalifikačních jízdách absolvovali jezdci pět finálových jízd. Startovalo se na rovince v rozestupec cca. 2 metrů. Finálové jízdy i všechny kvalifikační kola vždy zahájovala kategorie buggy 1:14 a poté je následovaly buggy 2WD, Short Course Truck a buggy 4WD uzavíraly každé závodní kolo.

O vítězi v buggy 2WD a 4WD nebylo pochyb, protože svůj model nejlépe řídil po dráze Zdeněk Mikšovský, který všechny předčil a zvítězil. Jenže za jeho zády se tvořili boje o další medailové pozice. V buggy 2WD zajel David Pelikán první tři rozjížďky za ním, ale čtvrtá rozjíďka nebyla pro David vůbec lehká. Od začátku se musel prokousávat startovním polem z posledního místa. To nakonec dokázal a dostal se do boje o druhé místo, když předjel Michala Andrlíka, který nakonec Davida porazil díky většímu štěstí. Oba jezdci nezvládli ideálně dvojskok před časomírou, ale Michalova buggy se lépe překlopila a Michal zvítězil o čtyři vteřiny a tak do poslední rozjížďky nebylo jasné o druhém místě. Poslední rozjížďka byla plná nervozity. Nakonec se dokázal David Pelikán probojovat hned od začátku jízdy na druhé místo, které si pohlídal a skončil tak na druhém místě. Třetí místo obsadil Michal Andrlík a čtvrté místo další domácí jezdec Jan Žerníček.

Buggy 4WD také připravili pro diváky atraktivní souboje. Sice jak již bylo psáno Zdeněk Mikšovský vyhrál, ale souboj o druhé, třetí a čtvrté místo byl našlapaný. Nakonec druhé místo získal Martin Minyuk a třetí skončil nejzkušenější jezdec Zábřeha Karel Bečička.

V short course truck zvítězil Radek Holec, druhý dojel Michal Drtil a třetí příčku uhájil Martin Zacpal.

Závodní sobotu si pochvalovali jezdci a líbilo se jim zázemí, které RC Team Zábřeh měl pro ně přichystané i s bohatým občerstvením, ale také počasí vyšlo pro modeláře skvěle.

Výsledky závodu Kopecký Cup v Zábřeze.

Buggy 2WD

1. Zdeněk Mikšovský

2. David Pelikán (RC TEAM Zábřeh)

3. Michal Andrlík

4. Jan Žerníček

5. Leoš Bulva

6. Martin Flídr (RC TEAM Zábřeh)

7. Tomáš Chaloupka

Buggy 4WD

1. Zdeněk Mikšovský

2. Martin Minyuk

3. Karel Bečička (RC TEAM Zábřeh)

4. Leoš Bulva

5. David Bárta

6. Vlastimil Jílek

Short Course

1. Radek Holec

2. Mchal Drtil

3. Martin Zacpal

4. Zbyněk Spíchal

5. Michal Janů

6. Šimon Růžička

7. Samuel Spíchal

Buggy 1:14

1. Josef Jílek

2. Vlastimil Jílek

3. Jaroslav Kopecký

4. Jiří Krutina

5. Kuba Nárožný

Fotografie: