Šachisté dál stíhají krajské rivaly, s nováčkem se ale nadřeli

Zábřeh - Naposledy se v tomto kalendářním roce představili zábřežští šachisté. V domácím prostředí se střetli s Českou Vsí. Nováček krajského přeboru ovšem Severomoravanům nepříjemně zatopil, naštěstí je spasil junior Marek Bláha.

Duel nezačal pro Zábřeh vůbec dobře. Po nepřesvědčivém startu v podání Jiřího Zapletala se Česká Ves v prvních dvanácti tazích ujala vedení.

Domácí celek ale nabrané manko nepoložilo. Karel Opravil uhrál o pět tahů později na další šachovnici nerozhodný výsledek a následně se jeho spoluhráčům povedlo nepříznivý vývoj zápasu otočit. Ve svých partiích triumfovali jak Aleš Krmela, tak Jiří Navrátil.

Jenže pak Zábřežští znovu uvízli v maléru. Pavel Strašil si během své hry počínal velmi nešťastně, a když Roman Vicenec pouze remizoval, srovnala Česká Ves rázem průběžné skóre na 3:3.

Zábřehu však pomohl mladý „žolík“, který se kvůli absenci jedné z obvyklých opor dostal do akce už v minulém utkání. Juniorský hráč Marek Bláha využil nesoustředěnosti svého soupeře a pevnou vůlí a zarputilou bojovností urval důležitý bod.

Ten se nakonec ukázal jako rozhodující. Vladimír Sohr si totiž vysloužil plichtu.

V zábřežském táboře si tak mohli oddechnout. „Byl to velmi dramatický zápas se šťastným koncem,“ ulevilo se Karlu Opravilovi, že v souboji s nováčkem soutěže přeci jen dosáhli vítězství.

Severomoravané díky němu vstoupí do nového roku jako třetí tým tabulky. Za vedoucím duem Olomouc-Prostějov přitom zaostávají jen o skóre.