Smolný zápas domácích. Červená karta, poté penalta

Ilustrační foto

V neděli 6. listopadu nastoupilo SK Sulko Zábřeh k poslednímu podzimnímu utkání na domácí půdě na které přivítali TJ Medlov. V minulém utkání na půdě Medlova zvítězil Zábřeh a na výhru chtěl navázat znovu.

Jenže od úvodního výkopu byli aktivnější hosté a již ve čtvrté minutě v souboji o míč propadl domácí Němec a k míči se dostal kapitán hostí Dus jenž míč poslal vedle tyče branky, kterou strážil Toman. Hosté měli v úvodní deseti munutovce z míče více, ale i zábřežské Sulko dokázalo ohrozit branku soupeře, když si několika průniky dokázali vybojovat slibnou situaci, ale chyběla tomu přesná koncovka před brankou Zmunda.

V 15. minutě měli možnost volného přímého kopu domácí. Okleštěk centr přetáhl až za obranu, kde se objevil Král a hlavou poslal míč nad branku Medlova. Od 15. minuty to bylo spíše vyměňování míče a na střely zatím vévodil hostující celek. Ve 21. minutě si individuální akcí potáhl míč Jakeš, který zpoza šestnáctky vyslal střelu a Zmund musel míč likvidovat na dvakrát. Ve 25. minutě se naskytla možnost přímého kopu hostům. Ti po signálu rozehráli po zemi míč byl zblokován nejprve Králem a poté Oklešťkem. O tři minuty později se do útoku dostali domácí. Němec si třikrát vyměnil míč s Hýblem a poté přihrával do středu vápna, kde ale Jakeš míč netrefil. Poté hosté začali domácí tlačit z čehož vyšla chyba domácího obránce, který přihrával vybíhajícímu brankáři míč a naštěstí ten letěl vedle branky domácích. Jenže přišel rohový kop, jež nebyl nijak nebezpečný, ale hosté se rychle ujali míče, přesněji se k míči dostal Okrouhlý, který vyslal střelu z úhlu na Tomana, ten uklidil projektil do rukavic. Přišela také doba chyb obou týmů, ale ve 42. minutě se naskytla možnost přímého volného kopu pro domácí. Ten rozehrál Okleštěk točeným centrem na který nabíhal Lepka, ale v klíčovém momentu mu na deštěm skrápěném trávníku podklouzla noha. Do konce prvního poločasu se nic vážného nestalo a tak oba celky odcházely do kabin za stavu 0:0.

STATISTICKÉ ÚDAJE PO PRVNÍM POLOČASE: Střely na branku: 2:2, Střely mimo: 1:4, Rohy: 2:2, Fauly: 7:7, Ofsajdy: 0:0, Držení míče(%): 47:53.

Do druhého poločasu hned v úvodních dvou minutách začali domácí borci aktivněji. Lukas dostal přihrávku, kterou přeměnil ve velmi tvrdou střelu, která letěla těsně vedle levé tyče Zmundovi branky. Ve 47. minutě domácí zatlačili hosty. Němec přihrával na Puchra, ale u míče byl dříve Miklánek. V 52. minutě se prohřešil proti pravidlům Vašíček a tak dal možnost Oklešťkovi aby rozehrál přímý volný kop. Kapitán Zábřeha obstřelil zeď obránců a na jeho nízky centry si naběhl Jakeš, ale ten míč tečoval těsně vedle branky.  Okleštěk dostal další šanci rozehrátí přímého volného kopu, když rozhodčí odpískal ruku těsně u vápná a tak Okleštěk vyslal přímo míč na branku, kde Zmund vyrážel míč nad sebe a poté obránci Medlova odvrátili do bezpečí míč. Hosté se snažili v 60. minutě ohrozit branku, ale Toman si s míčem poradil a poté se dostali do protiútoku Hýbl s Jakešem, ale právě druhý zmiňovaný chtěl přihrát zpět na Hýbla, ale míč byl ztečovaný mimo dráhu Hýbla. Domácí zavařili v hostů v jejich velkém vápně. Zmund vyběhl směrem k míči, který mu propadl, ale ani jeden ze zábřežských borců se nedostal včas k míči aby mohl vsítit míč do prázdné branky, to byla obrovská gólová šance. Vzápětí se hosté dostávali do protiútoku a po prohraném souboji vystřelil z úhlu Ryba, ale skvěle chytající Toman míč uklidil do rukavic. Jenže v 69. minutě přišel nešťastný faul domácího kapitána, který obdržel červenou kartu. I po červené kartě, ale domácí dobře hráli a dokazali bránit soupeře a navíc si i vytvářeli šance jenže těm chyběla koncovka. Jenže hosté zaútočili a v pokutovém území fauloval Žanda, hosté se dostali k penaltě. Tu kopl Okrouhlý, Toman sice vystihl směr a vyrazil míč, ale Okrouhlý míč dorazil do branky. Domácí se snažili hrát dál a Jakeš v 89. minutě těsně přestřelil branku hostí.

Rozhočí zápas nastavil pouze o jednu minutu a do konce utkání se již nic vážného nestalo a tak si tři body odváží Medlova za výhru 1:0.