Stolní hokejisté na lídra nestačili, hned za ním ale ukořistili tři místa

zdroj: ČSSH, Stupně vítězů Grand PrixValašské Meziříčí – Za účasti sedmi hráčů ze Zábřehu hostilo Valašské Meziříčí v sobotu 11. února třetí turnaje letošních Grand Prix a Žákovského poháru ve stolním hokeji. Pelikánům tamní prostředí svědčilo a obsadili rovnou tři ze čtyř nejlepších příček. Ještě v lepším světle se však ukázali Jokers ze Vsetína. Zatímco soutěž dospělých opanoval před zábřežským Davidem Pelikánem průběžný lídr seriálu Karel Laštovica, mezi žáky se z první příčky radoval Lukáš Kovář.

V dresu Zábřehu se ve Valašském Meziříčí objevili Martin a David Pelikánovi, Miroslav a Marek Jeřábkovi, Josef Gába, Jan Černý a Dominik Hejný.

Dařilo se především momentálně druhému a pátému muži Grand Prix, Davidu Pelikánovi a Josefu Gábovi. První jmenovaný po hladkém vstupu do turnaje v podobě tří výher svedl těžký zápas s lídrem Žákovského poháru Lukášem Kovářem ze Vsetína. Z vyrovnaného souboje vyšel vítězně, poté však ztroskotal na Kovářově týmovém kolegovi, pozdějším vítězi turnaje Karlu Laštovicovi. Ten vévodí i celkovému pořadí soutěže dospělých.

V posledním zápase Pelikán přemohl loňského vítěze Grand Prix, domácího Jiřího Dohnala. Paradoxně na úkor druhého Zábřežana prezentujícího se slušnou formou, Josefa Gáby, si tak ve Valašském Meziříčí vybojoval druhou příčku.

Gába měl v turnaji dokonce na dosah první flek. Zlatou medaili ho ale stála nepovedená poslední část duelu s Karlem Laštovicou. Kvůli ní prohrál a klesl na konečnou třetí pozici.

Hzdroj: ČSSH, Stupně vítězů Žákovský pohárned za ním pak překvapivě skončil Marek Jeřábek, který se ke stolnímu hokeji vrátil po dvouleté pauze. K cennému kovu nescházelo mnoho ani Martinu Pelikánovi. Toho nerozhodil ani špatný vstup do turnaje a po výkonnostním vzestupu bral šesté místo. Desátá příčka patřila ve Valašském Meziříčí Dominiku Hejnému, jedenáctá Janu Černému a třináctá Miroslavu Jeřábkovi.

Turnaj ve Valašském Meziříčí naopak vůbec nevyšel Radimu Ondrovi ze Střelic a z druhé pozice v průběžném pořadí Grand Prix se propadl o stupínek níže. Předskočil jej zábřežský David Pelikán, který na Karla Laštovicu ztrácí zhruba 13 bodů.

V Žákovském poháru dominoval Lukáš Kovář, který předčil i meziříčského Adama Kuráně a svého spoluhráče ze Vsetína Michala Ščerbu.

Na čele žákovské soutěže má značný náskok Lukáš Kovář, manko druhého Ondřeje Orsága na něj činí přes čtyři desítky bodů.

Napsal Petr Komárek