Stolním hokejistům začíná sezóna bude úspěšná jak minulá?

David Pelikán proti Janu Černému v posledním kole Mistrovství ČSSH, kde měl titul v kapse David Pelikán

V sobotu 22. října započne nová sezóna zábřežským stolním hokejistům KSH Sever Zábřeh. První turnaj odehrají v nedalekých Střelicích u Uničova. V loňské sezóně ovládli turnaje ve Střelicích právě hráči Zábřeha. Na druhém turnaji v sezóně 2015/16 ve Střelicích právě zvítězil David Pelikán nejmenším těsným vítězstvím před svým otcem Martinem Pelikánem. V posledním turnaji zase vládl Martin Pelikán. David Pelikán dokázal v loňské sezóně třikrát turnaj ovládnout a získal tak vítězství v soutěži Grand Prix, kde hrají muži i junioři dohromady. Čtyři z šesti turnajů vybojovali prvenství David a Martin Pelikánovi. V celkovém pořadí Grand Prix dokázali hráči zábřežského KSH obsadit v TOP 10 pět míst.

První skončil David Pelikán, čtvrtý Martin Pelikán, sedmý Josef Gába o místo za ním se umístil Jan Černý a desáté místo obsadil Marek Jeřábek. Na Mistrovství ČSSH jednotlivců  postoupili čtyři. V tom znovu vévodil David Pelikán a bohužel dalším se finále nevydařilo. Posledním turnajem bylo MIstrovstvÍ ČSSH mužstev, tam se bohužel nevydařil vítěznému mužstvu Grand Prix první zápas. Zábřeh prohrál o bod se Střelicemi, ale poté zvítězili nad Vsetínem jenže ten proti Střelicím zvítězil vysokým rozdílem a na zábřežské borce zbylou druhé místo.

Tento ročník zahájí turnaj ve Střelicích a  historicky první turnaj se odehraje v Prostějově 12. listopadu na SOŠ podnikání a obchodu. V prosinci 10. budou hostit zábřežští třetí turnaj sezóny. Po novém roce bude pokračovat Grand Prix a Žákovský pohár ve Vsetíně. 11. února se znovu sjedou stolní hokejisté do Prostějova. Poté bude sezóna pokračovat první dubnový den ve Valašském Meziříčí.

Mistrovství ČSSH jednotlivců uspořádá tým ze Střelic a Mistrovství mužstev bude hostit premiérově Bohumín.

Zábřežští stolní hokejisté mají před sobotním turnajem ještě před sebou trénink v zasedací místnosti Městského stadionu od 17:30 a pokud byste chtěli se podívat jak takový stolní hokej vypadá a chtěli ho začít hrát přijďte se podívat.