Studenti a učitelé zápolili ve šprtci, pod dohledem ostřílených „Pelikánů“

Jitka Němcová kralovala tři kola celkovému pořadí, pak se propadlaProstějov – Nejen mezi hráči z klubů probíhají zápasy ve stolním hokeji. V předvánoční atmosféře si to o putovní pohár rozdali studenti prostějovské Střední odborné školy podnikání a obchodu. <--break->

Zkušení harcovníci, kteří se šprtci věnují závodně, však na školním turnaji také nechyběli. „Pelikáni“ ze Zábřehu se z velké části se podíleli na jeho organizaci. „Tuto akci hodnotím velmi pozitivně,“ pochvaloval si David Pelikán, jenž měl její průběh na starost především.

Prosincové klání přitom na SOŠPO, jak zní známá a hojně užívaná zkratka prostějovské střední školy, neproběhlo poprvé. Konalo se už loni, tehdy se ze zisku blyštivé trofeje coby nejúspěšnější ze studentů radoval Adam Koláček.

Letos ale prvenství neobhájil. Osm kol základní části a posléze vyřazovací boje vynesly finálový duel jeho spolužákům ze čtvrtého ročníku – Danielu Brablecovi a Michalu Markovi.

Dramatická partie vítěze v řádné hrací době nepoznala. Ke slovu musely přijít nájezdy, ve kterých si vedl lépe Brablec. Putovní trofej tedy na rok patří jemu.

Nikoli však triumf v superfinále. V bonusovém vyvrcholení turnaje vládne pevnou rukou zástupce učitelů Aleš Kozel, jemuž se - na rozdíl od Koláčka - obhajoba z loňského roku podařila. Pedagog anglického jazyka tak logicky podruhé za sebou ovládl i učitelskou část turnaje.

Zleva: Michal Marek, Daniel Brablec a David Šnirych„Všichni zúčastnění bojovali v každém utkání ze všech sil. Díky tomu mělo klání ten správný náboj,“ netajil se s pocity spokojenosti David Pelikán, člen zábřežského klubu stolního hokeje a student pořadatelské školy zároveň.

Na zábavné sportovní události se celkově představilo 24 studentů a učitelů. „Jsem rád, že jsem si tu po roce mohl opět zahrát. Baví mne to,“ prozradil Adam Mráček z druhého ročníku. „I když šprtec na první pohled vypadá jako nuda, je to taková akční sranda. Moc jsme se při zápasech nasmáli,“ všiml si.

Pro vimeto.info napsal Petr Komárek

Fotografie: