Triatlonisté ovládli anketu o Sportovce Zábřehu

Nejlepší tři sportovci za rok 2016Zábřeh - Tradiční vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce města Zábřeha za rok 2016 proběhlo na 15. Mezinárodním sportovním plese v Katolickém domě. V anketě získala první místo za své výkony vůbec poprvé triatlonistka Radka Štýbnarová, která vybojovala v roce 2016 první místo na Mistrovsví světa Bigman v kombinaci terénního a dlouhého triatlonu ve dvou dnech.

Na pomyslných stupních vítězů pak na druhém místě stanul ironman a triatlonista David Jílek, ten nadchnul svým celkovým pořadím v Bigmanu, kde si vybojoval titul vicemistra světa. Na stupně vítězů oba doprovodila atletka Zuzana Pumprlová, která nastřádala za minulý rok třikrát 3. místo na Mistrovství Světa Masters v Perthu v kategorii Women 55 - výška, trojskok, koule. Další v pořadí se na čtvrtém místě umístily mažoretky Bára Hošková a Jana Vágnerová, mistryně světa v miniformaci kategorie show. Patý v anketě skončil osmý z Mistrovství Světa v Londýně v dráhové cyklistice Robin Wágner. Po něm následoval další triatlonista a ironman David Krupička ten obsadil 3. místo v celkovém pořadí Mistrovství Světa Bigman. Sedmý Petr Fochler jež obsadil 5. místo na Mistrovství Evropy v canicrossu. Vít Nosálek pro tento rok obsadil osmé místo. Za orientační běh se dostal do TOP10 Marek Minář jež skončil na akademické Mistovství Světa v klasické trati na 14. místě. Desítku nejlepších sportovců Zábřeha uzavřel orientační běžec na lyžích.

To byla desítka nejlepších sportovců za rok 2016, která svými výsledky skvěle reprezentovala naše město, ale v nominaci byli i další sportovci, kteří si zasloužili o místo v prvních deseti místech, ale konkurence byla znovu obrovská.