Zábřeh díky jediné trefě zvítězil

První dubnovou neděli přivítal Zábřeh na svém hřišti před 250 diváky tým ze Želatovic. Půl hodiny po třetí hodině zahájil zápas hlavní rozhodčí. Zábřeh díky jediné trefě Jakeše zvítězil 1:0. Přitom úvodní desetiminutovka nepřinesla nějakou vážnější akci a spíše bylo k vidění mnoho chybných rozehrávek nž slibnějších akcí.

Ve 14. minutě, ale přišla největší šance dosavadního průběhu, když se ve velkém vápně hostí dobře zorientoval Antonín Jakeš a poslal zábřežský celek do vedení. Hosté se snažili ihned zareagovat a zaútočili na branku, kterou strážil Toman, ale jejich snažení na něm skončilo. Zábřeh začal kontrolovat míč a jejich akce začínali od zadu.

Hodně nebezpečně ohrozil branku hostí ve 31. minutě kapitán domácích Okleštěk, jenž rozehrál přímý volný kop ze třiceti metrů střelou a brankář Bělík musel vyrazit míč na břevno. Hosté, ale také dobře kombinovali a vytvářeli si šance, jenže domácí pohotově reagovali obrannou souhrou. Zábřežští se snažili dostat hosty pod tlak. Ve 34.minutě Lepka uvolnil centrem Jakeše, ale ten měl problém s obranou Želatovic. Vzápětí se ke střele dostal Valenta, ale míč poslal těsně nad branku. Další výrazné akce se již neudáli a tak první poločas skončil poměrem 1:0 pro domácí.

Statistické údaje prvního poločasu:

Střely na branku: 4:1 Střely mimo: 5:0 Ofsajdy: 1:2 Fauly: 3:4 Rohové kopy: 3:0 Držení míče(%): 55:45

Čtyři minuty po zahájení druhé části zápasu se hosté dostali do útoku, ale Toman na dvakrát pokryl hostujícího Stoklásku. Lepka našel v 52. minutě skvěle nabíhajícího Tomáše Sládka, který si udělal krok ke středu a jeho střelu hosté vyrazili na roh. Jenže po zahrání rohového kopu přišel útočný domácí faul. V 66. minutě podržel Zábřeh skvělým zákrokem Toman, když se ke střele těsně před vápnem dostal Liška. Jenže další průběh pro diváky nebyl nijak zajimavý. V 70. minutě nastoupil na hřiště hostující Čtvrtníček a hned se dostal ke střele, ale tu Toman zneškodnil. V 77. minutě Jakeš obdržel míč a poslal přihrávku na volného Puchra, ale ten míč poslal těsně vedle tyčky hostí.

Statistické údaje zápasu - Střely na branku: 6:5 Střely mimo: 11:3 Rohy: 5:3 Ofsajdy: 3:2 Fauly: 9:10 Držení míče(%): 50:50

Sestava domácích: Toman – Lepka, Valenta(61. Volek), Schwab, Žanda, Král, Okleštěk(C), Lukas, Puchr, Sládek, Jakeš,

Sestava hostí: Bělík – Calábek, Dlouhý, Kovařík, Liška, Matušík, Němec V.(C), Skopal, Stokláska(70. Čtvrtníček), Zavadil, Zehnálek(83. Petráš)