Zábřeh doma těsně porazil Kralice na Hané

(Aktualizováno) Tradiční nedělní odpoledne patřilo na Městském stadionu v Zábřeze fotbalu. Poprvé na jaře nastoupili zábřežští fotbalisté na domácí půdě proti hostům z Kralic na Hané. Po devadesáti minutách si domácí připsali tři body do tabulky, když zvítězili 2:1.

A právě ve 3.minutě se domácí ujali aktivity s míčem a v pokutovém území si dobře počínal Lukas, který míč vybojoval pro Sittu, jenž míč vystřelil na branku, ale hostující hráči jen ztečovali na rohový kop. Ten nebyl nijak nebezpečný.

Po této šanci ale přišla desetiminutovka plná nepřesných chyb a nějaké nebezpečné šance diváci v Zábřeze neviděli.Ve 22. minutě se sám před brankářem domácích ocitl Cibulka, ale jeho střelu nasměroval nad branku.

Po faulu na domácího hráče si postavil míč na přímý volný kop Okleštěk jeho centr odvrátili hosté na rohový kop. Z toho šli domácí ve 29. minutě do vedení, když rohový kop rozehrál kapitán Lukáš Okleštěk, který nasměroval míč přímo na nabíhajícího Martina Lepku, jenž poslal míč hlavou před 210 diváky do branky hostí.Vzápětí měl šancí Žanda, který dostal zleva přihrávku, ale nedošáhl na balón.

Ve 31. minutě vystřelil Sládek, ale ze šestnácti metrů obstřelil brankáře, ale i branku.

Domácí neopustili od aktivity a Okleštěk ze 16. metrů vyslal tvrdou střelu na brankáře Števulu a ten míč vyrazil do bezpečí.

Ve 35. minutě hosté svoji akcí zahrozili domácím před jejich brankou, ale obránci Zábřeha odkopli míč do bezpečné vzdálenosti.

Po faulu na Sládka si míč postavil Okleštěk a z levé strany vyslal míč přímo na branku a Števula se proletěl vzduchem a míč vyrazil k Dočkalovi, jenž míč poslal daleko od branky.

Další výjimečné akce se do konce poločasu neudály a tak Zábřeh vedl 1:0.

STATISTICKÉ ÚDAJE 1. POLOČAS: Střely na branku: 6:0, Střely mimo: 4:1, Rohy: 4:1, Fauly: 6:7, Ofsajdy: 1:0, Držení míče(%) 60:40

Pět minut od zahájení druhého poločasu se stadion rozburácel radostí. Z levé strany Ondřej Král poslal centr před branku, kde se ocitl sám Tomáš Sládek, který poslal míč od břevna do branky na 2:0.

Jenže dvoubrankové vedení dlouho nevydrželo. V 53. minutě hosté využili chyby v obraně Zábřeha. Centrovaný míč si našel hlavou Jan Petrásek a uklidil míč do Tomanovi branky.

Kralice se po gólu snažili o srovnání, ale proti byl jak gólman Toman tak i jeho obránci.

V 70. minutě si hosté vynutili rohový kop, ale centrovaný míč vyrazil do bezpečí Toman.

Po dlouhé době si domácí vytvořili šanci v 74. minutě, kdy s míčem utíkal Sládek a jeho následný centry vyboxoval hostující ochránce branky.

Sládek ještě v nastavení unikl obraně a míč přihrával Puchrovi, ale ten se k míči nedostal.

Poté hlavní rozhodčí ukončil zápas a domácí zvítězili 2:1.

STATISTICKÉ ÚDAJE

Střely na branku: 8:3, Střely mimo: 6:4, Rohy: 7:4, Fauly: 12:10, Ofsajdy: 2:2, Držení míče(%): 55:45