Zábřeh po několikati zápasech vyhrál

Miroslav Žanda při střele znamenající první gól Zábřežští přivítali v neděli 8. října šestý tým v tabulce ze Želatovic. Domácí nastupovali do zápasu stím, že balancují nad sestupovou propastí. To želatovičtí hráči přijeli do Zábřeha jako tým z horního poloviny tabulky. Minulý zápas se vrátil do sestavy Michal Sitta. Domácí dokázali zvítězit před 160 diváky 4:1.

A hned od začátku utkání byli domácí borci aktivnější, což bylo vidět taky na počtu akcí, ale většina ztroskotala na obráncích nebo na nepřesném zpracování, když to hráčům obou týmů klouzalo. Zábřežšký stadión propukl v radost poměrně brzo. Domácí hráči založili přes Oklešťka útočnou akci, který přihrával na Michala Sittu, ten ale podklouzl a míč se dostal ke Královi, jenž míč zavezl do pokutového území a poslal míč do středu vápna, kde míč nadzvedl hostující hráč před Miroslava Žandu a právě ten si míč zpracoval a neomylně poslal střelu do branky hostí.

Hned od rozehry se dostali k míči znovu domácí. Švéda vybojoval míč a poslal ho na Marka Sittu, jenže želatovickou svatyni přestřelil. Poté se iniciativy nachvíly ujmuli hosté, kteří zakládali útočné akce, ale pouze jediná vyústila v přestřelení branky. Jindy to byli spíše.

A ve 25. minutě to znovu byla radost domácích. Zábřežští vybojovali rohový kop, když se snažil poslat míč do branky Král. Rohový kop rozehrál domácí kapitán Lukáš Okleštěk centrovaným míčem od praporku na který si naběhl Marek Sitta ten ale míč poslal hlavičkou do břevna od nějž se míč odrazil ke Sládkovi a ten poslal míč do sítě hostí. Ve 28. minutě dobře zahrozili hosté, když na své polovině vybojovali míč a postupným útokem se dostali až do vápna Zábřeha. Ladislav Dlouhý se procpal po levé straně k brance, kde musel proti vybíhajícímu brankáři poslat míč do středu vápna ale na střele Čtvrtníčka si Toman smlsnul. V téže akci se zranil obránce zábřežškých Lepka.

Ve 37. minutě si hosté vypracovali nebezpečnou šanci, když z dálky vypálil Jemelka, ale jeho střelu vyrazil Toman na rohový kop. Ten rozehrál Ondroušek, ale jeho centr vyrazili domácí znovu na rohový kop, ale ani ten nepřinesl domácím nebezpečí. Ve 42. minutě se dostal sám před brankáře Král, ale vybíhajícího gólmana hostí nedokázal prostřelit.

Statistické údaje poločasu:
Střely na branku: 3:2, Střely mimo: 4:3, Rohy: 3:4, Fauly: 5:3, Ofsajdy: 2:3, Držení míče(%) 50:50, míč ve hře: 32:01minut

Druhý poločas byli aktivnější hosté
Domácí tým také do druhého poločasu vstoupili aktivně a hned ve 47.minutě poslal Švéda pass na Sládka, ten si sice zpracoval míč, ale od něj ho obránce hostí odzbrojil. O minutu později dostal do běhu Tomáš Sládek přihrávku a placírkou poslal míč pouze do Čecha.

Poté převzali iniciativu na balónu hosté, ale paradoxně to byli domácí, kteří udeřili. V 57. minutě Sládek dostal míč do běhu a po pravé straně obešel obránce a poslal míč do středu vápna, kde byl osamocený Marek Sitta, který si míč zasekl počkal si až ho obránci předběhnou a obstřelil vyběhnutého gólmana a zvýšil na 3:0. Vzápětí mohli domácí přidat čtvrtý kousek, když osamocený Král obdržel míč, ale jeho střelu zblokoval hostující obránce.

Ale domácím třígólový náskok dlouho nevydržel. V 61. minutě hostující Ondrušek si skvěle naběhl do středu vápna, kde obdržel přesnou přihrávku a tváří v tvář Tomanovi poslal neomylně míč do jeho svatyně. Domácí si po obdrženém gólu hodně koledovali o další. K pěkné střele se dostal hostující Ladislav Dlouhý, ale jeho střela šla těsně vedle branky. V 69. minutě podržel skvělým zákrokem Toman, který vychytal nebezpečnou hlavičku Čtvrtníčka a vyrazil míč na rohový kop. Vzápětí ohrozili domácí hosty. Žanda uvolnil lobem Marka Sittu, který šel se Sládkem dva na dva a nakonec celou akci vzal na sebe, když vyslal střelu na branku, ale hostující brankář Čech střelu vyrazil.

Další minuty byli spíše o výměně balónu a ikdyž se rodily útočné akce, vždy ztroskotali na obráncích nebo na nepřesné koncové přihrávce. Jenže stále byli aktivnější na balónu hosté, ale jejim šancím dokázali domácí odolávat a hodněkrát držel domácí tým Toman.

V 85. minutě znovu Zábřeh získal tříbrankový náskok. Zábřežští vybojovali možnost rohového kopu. Míč od rohového praporku vyslal Okleštěk do vápna, kde si skvěle naskočil Ondřej Král a hlavičkou vsítil zábřežský čtvrtý gól.
Nic závažnějšího se již do konce utkání nestalo a zábřežští tak zvítězili o tři branky v poměru 4:1. Na Městském stadionu v Zábřeze mohlo 160 diváků vidět velice pohledný a plynulý fotbal, plný zajímavých akcí.To také dokazuje statistika, která uvádí, že míč byl ve hře 65:12minut. Aktivní fotbal předváděl v prvním poločase Zábřeh, ale ve druhém převzali míč hosté, ale i tak si Zábřeh připisuje tři body.