Zábřeh porazil po dramatické koncovce Přerov

Marek Sitta bojující o míč, poté přihrával na gól ŽandoviTradičně v neděli patřil Městský stadion fotbalu. V neděli 20. srpna desátý Zábřeh hostil předposlední Přerov. Zápas dvou týmů ze spodní části tabulky sledovalo 270 diváků. Skvělý výkon předvelo trio Michal Sitta, Tomáš Sládek a Marek Sitta. Zábřeh měl převahu, ale blížící se konec nabídl velké drama a domácí nakonec slavili výhru.

Zábřeh vlétl na svého soupeře aktivitou, kterou se několika šancemi snažil ohrozit Machalického branku, ale většina z nich byla zmařena obranou a nebo nepřesnou finalizovanou příhrávkou. Hodně akcí procházeli domácí přes hosty po ose Tomáš Sládek-Michal Sitta a právě druhý zmiňovaný se postaral o první radost domácích. V 7.minutě se dostal do samostané akce z pravé strany Michal Sitta, jenž si potáhl míč do středu a počkal si na správnou chvíli a poslal míč technickou střelou podél brankáře Přerova. V zápětí přišla další akce domácích, ale tuto akci si hosté pohlídali ofsajdovou pastí Marka Sittu a tak měli možnost odkopu. V 10. minutě hosté také ohrožovali domácí branku, ale zábřežští jim nedovolili více než rohový kop.

V 15. minutě to byli znovu hosté tentokrát se dostali pouze ke střele, která přelítla nad brankou.Ve 20. minutě se zábřežáci dostali do útoku. Valenta přihrál míč na Sládka, ale jeho střela šla nad branku. A netrvalo dlouho a domácí mohli vést o dva góly, když střílel Marek Sitta, ale jeho střela šla mimo branku. Ve 25. minutě se tribuna zábřežského stadionu znovu otřásala radostí, když se z levé strany samostatně uvolnil Marek Sitta, jenž poté přihrál do středu na volného Miroslava Žandu, který vyslal míč podél vybíhajícího brankáře hostí a Zábřeh vedl 2:0

Po půlhodině hry domácí, ale začali ztrácet souboje a tak se do útočných akcí dostávali hosté, jenže jejich snažení většinou domácí tečovali na rohový kop a nebo jejich akci ubránili. Ve 31. minutě se uvolnil po pravé straně Marek Sitta a když se ocitl s míčem ve vápně přihrával míč na Sladka, ale ten přestřelil přerovskou bránu. Ve 43. minutě si potáhl míč na půlce hřiště a kolmicí uvolnil Sládka, ale míč mu utekl. To už bylo vše co se zajimavého v prvním poločase stalo.

Statistické údaje 1. poločasu:

Střely na branku: 2:1,Střely mimo: 2:2,Rohy: 5:3,Fauly: 10:8,Ofsajdy: 1:1,Držení míče(%) 50:50, Míč ve hře: 28:39 minut

Druhý poločas: snížení, dvě červené a drama bylo na světě

Úvodní desetiminutovka byla z pohledu diváka neatraktivní a hrálo se zprava do leva, ale nic nebezpečného pro oba brankáře z toho neplynulo. Největší šanci měli domácí, když Král poslal míč na volného Michala Sittu, který se ve vápně z levé strany uvolnil a poslal střílenou přihrávkou, která těsně minula branku hostí.

V 63. minutě hosté trestuhodně zahodili obrovskou šanci po chybě Lepky, když se k míči dostal Václavíček, který poslal míč na střed vápna, kde byl volný Zimčík ale ten míč nechal za sebou a poté, když se otáčel z míčem, ale nastřelil pouze dobře vyběhnutého a zasahujícího Tomana.

V 67. minutě poslal centrovanou přihrávku Bielko na Chudu tomu ale střela nevyšla a poslal míč vedle branky. A znovu to byli hosté, kteří útočili. Přihrávku ve vápně dostal Václavíček, ale jeho střelu zblokoval skvělým zákrokem Lepka. Ale domácí se o svoji pozornost přihlásili vzápěti.

V 70.minutě se chytře uvolnil Král, který stanul sám před brankářem, ale technickou střelou obhodil brankáře, ale i pravý horní roh přerovské branky. Z hranice vápna v 72. minutě se Zimčík snažil přehodit domácího brankáře, který míč vyrazil na břevno a na druhý pokus zneškodnil do svých rukavic míč před dotírajícím hráčem hostí. Za dvě minuty už se ale Zimčík a jeho tým mohl radovat z gólu na 1:2.

V 81. minutě obdrželi domácí druhý šok v podobě červené karty, kterou obdržel po druhé žluté kartě domácí Ondřej Král, když fauloval v souboji o míč hostujícího hráče. Ale přesilová hra Přerova netrvala zrovna dlouho, protože v 87. minutě neudržel nervy hostující kapitán Václavíček, kterému se nelíbil výrok rozhodčího a hodil míč o zem a kvůli tomu obdržel červenou kartu. Zajimavá koncovka zápasu.
Ke konci zápasu se ještě dvakrát snažil zaútočit Marek Sitta, ale úniky byli už nad jeho síly.

Nic váznějšího se již nestalo a Zábřeh tak zvítězil 2:1. Po celý zápas odvádělo tri Marek SItta, Michal Sitta a Tomáš Sládek skvělé výkony