Zábřeh prohrál doma na penalty

Foto: vimeto.infoDruhá zářijová neděle patřila na Městském stadionu v Zábřeze fotbalu. Domácí tým přivítál Tatran Všechovice, kterému patřila před tímto kolem třetí příčka. Zápas to byl skutku napínavý. Zábřeh dvakrát vedl, ale ne vždy dlouho. Na začátku druhého poločasu přišlo vyloučení na straně hostí, ale Zábřeh přesilovku nevyužil a zápas skončil po základní hrací době 3:3 a penaltový rozstřel vyhráli hosté.

Do utkání vstoupila obě mužstva pro oko moc nelíbezným fotbalem. Sice si hosté dokázali vybojovat rohový kop hned ve třetí minutě, ale jinak se hrálo přerušovaně a nepřesně.

Ale hosté nakonec dokázali udeřit. V deváté minutě si vybojovali druhý rohový kop. Centrovaný míč vletl do nepřehledné skrumáže, kde se odrážel od několika hráčů, nakonec hosté míč vyslali na branku, kde musel na čáře míč odkopával Miroslav Žanda pouze do hostujícího Štěpána Dluhoše od nějž se míč odrazil do branky domácích. Hosté od začátku byli aktivnější a v domácí obraně dokázali nalézt skulinky, přes kterou dokázali uvolnit Erika Hrabovského s Mertou, ale domácí gólman dokázal zneškodnit jejich šanci.

Ale i domácí dokázali uděřit. Zábřežští začali útočnou akci ze své poloviny, když kapitán domácích Okleštěk přihrál na Sládka, který poslal centrovaný míč na Krále, který nedokázal přesně zpracovat míč, ale tím zmátl obranu i brankáře hosti, a ještě stačil přihrát na Marka Sittu, který si pohrál s vyběhnutým brankářem hostí a vystřelil míč k pravé tyči hostí.

Po tomto gólu se hra srovnala a na míči začali být aktivní také domácí.

Domácí dokázali otočit průběh zápasu na 2:1, když po faulu hostí dostali možnost volného přímoho kopu. Ten rozehrál kapitán Okleštěk přímo do vápna, kde hlavičkoval Král přímo do branky hostí.

Bohužel radost domácích moc dlouho nevydržela. Hosté se dokázali dostat do útočné akce, když šli dva na dva, ale ve vápně přísně odpískal rozhodčí penaltu. Z penaltového puntíku poslal míč do proti pohybu gólmana kapitán hostí Sehnálek.

Ke konci poločasu se fotbal zostřoval a tak jsme již neviděli akce ohrožující branku jedno ze soupeřů.

Statistické údaje poločasu:

Střely na branku: 2:6, Střely mimo: 2:1, Rohy: 1:2, Fauly: 7:6, Ofsajdy: 0:1, Držení míče(%) 50:50, míč ve hře: 22:42minut

Ve 48. minutě přišlo vyloučení na straně hostí. Domácího Petra Ratiborského fauloval zezadu Hrabovský, který již měl na svém kontě žlutou, takže uviděl žlutý a vzápětí červený kartónek.

V 55. minutě vystřelil z levé strany sedmnáct metrů od branky Merta a Toman se musel proletět vzduchem a míč si stáhnul na zem.

Po obdržené kartě, ale aktivnější byli hosté, kteří dokázali ohrozit domácí branku, ale nepřesně.

A domácí šli znovu do vedení. V 61. minutě po faulu hostujícího hráče dostali domácí možnost volného přímého kopu. Ten rozehrál z téměř třiceti metrů kapitán domácích Lukáš Okleštěk a jeho centrovaný míč zapadl do branky hostí.

O čtyři minuty později, ale hosté dokázali znovu vyrovnat. Šindelek se dostal ke střele a vyslal točený míč k levé tyčce a Toman se stačil jen podívat na míč. Domácí měli velkou možnost ke skórování. Z levé strany rozehrál centrem volný přímý kop Okleštěk přímo na branku a Kubját musel vytáhnout skvělý zákrok.

Na druhé straně se skvělým zákrokem vyznamenal Toman, když na něj vyslal jedovatou střelu Josef Šindelek. V 82. minutě se hosté dostali do útoku, když uvolnili Heinze, který ale nevyzrál na domácího Tomana.

Domácí v 90. minutě mohli vsítit branku Valenta poslal placírkou míč před branku, ale míč před Sládkem uskončil a míč šel mimo branku.

Zápas se tedy prodlužoval penaltovým rozstřelem.

V sedmé sérii netrefil branku Marek Sitta a Zábřeh prohrál na penalty, které skončili 5:6.