Zábřeh prohrál souboj o druhé místo s Losinami

Ilustrační foto: zábřežský Václav Marada

Zábřeh – Přímý souboj o druhé případně třetí místo svedli zábřežští hráči s hostujícím celkem z nedalekých Velkých Losin, který byl před tímto zápasem o příčku výš v tabulce. Zápas sledovalo 280. diváku. Již v sobotu si odehrál svůj zápas druhý Šternberk, který prohrál s lídrem tabulky a tak se otevřela pro oba soupeře možnost se v tabulce posunout výš.

První pětiminutovka nenabídla žádné dramatické chvíle a úvod zápasu byl spíše takovým poznávacím.

V šesté minutě si vybojovali roh domácí a přetažený centrovaný míč si po několika soubojích našel Oklešťka, který poslal míč těsně vedle pravé tyče hostí.

V deváté minutě si vypracovali přímý volný kop hosté. Šimák ze sedmnácti metrů poslal míč přímo na branku, ale Toman si s míčem poradil.

Čtvrthodiny od začátku hry se dostal k nebezpečně vypadající šanci hostující Mičunda, ale do jeho střely se postavil objetavě Lepka. O minutu později to byli znovu hosté, kteří ohrozili Tomanovu branku, ale obránci Zábřeha skvěle kryli. V 19. minutě se ohrozili sami losinští, když domácí poslal míč na branku a Gargulák míč nadzvedl obloučkem směrem k brance, kde pohotově operoval kapitán Zatloukal a míč odkopl do bezpečí. Další pětiminutovka sice přinesla plno útoků, ale ani jeden nebyl podpořený nebezpečnou koncovkou.

Po půl hodině hry hosté z Losin zatlačili domácí na jejich půlku, ale obrana Zábřeha zatím nedovolila ohrozit Tomana. Ve 33.minutě dostal přihrávku Žanda, ale pouze zkusil pozornost Hataly, který neměl s míčem problém. Vzápětí se ke střele dostal Sládek, ale ani ten nepřekonal tohoto brankáře. Domácí převzali aktivitu a ve 38. minutě se uvolnil před brankou Jakeš a jeho tvrdou střelu vyrazil Hatala na rohový kop.

Po ruce Lukas před vápnem dostaly hodně slibnou šanci v podobě přímého volného kopu hosté. Cetrovaný míč propadl vápnem, kde míč po střele hostí vyrazil Toman na rohový kop. Z něho se nic nebezpečného nezrodilo a to bylo všechno z tohoto poločasu.

Statistické údaje 1.poločasu:

Střely na branku: 3:2 ,Střely mimo: 2:1,Rohy: 3:3,Fauly: 7:10,Ofsajdy: 0:1,Držení míče(%) 55:45, Míč ve hře: 25:50 minut

Chyba Zábřeha rozhodla zápas

Druhý poločas započal ve stejným tempu jak ten první a v úvodní pětiminutovce nebyl žádný tým blízko gólu. V 55. minutě od půly hřiště pronikl domácí Sitta až k vápnu hostí, kde ještě přihrával na Jakeš a ten míč prodloužil na Sládka, který míč poslal před branku, ale nikdo míč netečoval. O pár vteřin později útočili hosté, ale střela Žídka šla vedle. V 60.minutě vstřelili hosté gól po špatně odkopnutém míči Tomana. K míči se dostal první Dostál, který přihrával, míč ale tečoval domácí hráč k Matěji Šinoglovi, jenž poslal míč do sítě domácí branky.

Domácí se po vsítěném gólu nepoložili a zabrali na obrátkách. V 67. minutě přestřelil branku hostí Lukas.

Trestuhodné nevyužitá situace hostí v 74 minutě. Kapitán hostí Zatloukal od půly hřiště přešel přes dva hráče a když u velkého vápna mohl jít sám na Tomana zvolil ještě přihrávku na svého spoluhráče jenže ten nedostihl míč směřující vedle branky. O minutu později mohl skórovat Zatloukal, ale jeho střelu dokázal zblokovat Němec. V 83. minutě si Sitta vylepšil pozici ke střele jenže přestřelil hostující branku. Tři minuty před koncem mohlo být definitivně rozhodnuto. Uvízl se uvolnil po levé straně, poté udělal kličku ke středu vápna, ale míč poslal vedle branky. V 90. minutě Jakeš na okraji vápna přihrával do středu, ale Gargulák míč poslal na rohový kop. Ten nebyl nijak nebezpečný a to byla poslední nebezpečná akce celého zápasu.

Statistické údaje zápasu:

Střely na branku: 4:3,Střely mimo: 6:5,Rohy: 5:7,Fauly: 13:17,Ofsajdy: 0:1,Držení míče(%) 50:50, Míč ve hře: 50:23 minut

Sestavy:

Zábřeh: Toman - Lepka, Žanda, Král, Němec, Okleštěk "C"(74. Švéda), Lukas, Marada, Sládek(82.Volek), Sitta, Jakeš

Velké Losiny: Hatala - Gargulák, Šimák(74. Kováč), Smrž - Zatloukal "C", Mičunda, Hegner(90. Kubíček), Šinogl, Dostál – Žídek(89. Trunkát), Pecháček(82. Uvízl)