Zábřeh první penalty na domácí půdě prohrál s Rapotínem

(Aktualizováno)Předposlední dubnovou dešťivou neděli proběhl zápas mezi domácím Zábřehem a hostujícím celkem z Rapotína. Ještě pár minut před začátkem utkání zapršelo, ale divákům toto počasí zpříjemnilo vystoupení zábřežškých mažoretek. Městský stadion navštívilo 270 diváků a poprvé byly k vidění dodatečné penalty. Dva body získal Rapotín.

Prvních pět minut bylo seznamovacích a bylo k vidění hodně nepřesností. Od desáté minuty se začaly tvořit akce, ale střelby na branky byly spíše pro vyzkoušení pozornosti strážců svatyní.

Ani další minuty nebyly nijak dramatické. Týmy si sice vytvořili šanci v podobě rohových kopů, ale ty nebyli nijak nebezpečné. Více k vidění byly fauly a nepřesné přihrávky.

Ke konci se Zábřeh snažil hosty z Rapotína zatlačit, ale hosté skvěle bránili.

První poločas tak skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Statistické údaje prvního poločasu: Střely na branku: 1:2, Střely mimo: 0:0 ,Fauly: 5:3, Rohové kopy: 3:1, Ofsajdy: 1:1, Držení míče(%): 50:50

Lukas zahodil penaltu, domácí pak po základní hrací době prohrál

Druhý poločas byl ale oživením na obou stranách. Hostující hráči založili v 53. minutě slibnou akci, kterou zakončil střelou nad branku Šlesinger. Lukáš Toman rychle rozehrál domácí protíútok, když odkopem od branky našel Krále, který míč přihrál na Sittu, který uvolnil přesnou přihrávkou Sládka, který stanul před hostujícím brankářem Maxem sám, zkusil na něj kličku při které ho brankář zfauloval a domácí měli možnost pokutového kopu, ještě před ním dostal hostující brankář žlutou kartu. Pokutový kop v 55. minutě ale trestuhodným způsobem zahodil Karel Lukas, když vysoko přestřelil branku z pokutového puntíku.

Vypadalo to, že tato neproměněná šance Zábřeh položí, ale ti začali ještě více rapotínské hráče tlačit na jejich území a semknuli je u jejich pokutového vápna. V 66. minutě mohli hosté potrestat neproměněný kop. Hostující hráči přečíslili domácí mužstvo tři na dva, ale střelu Maňky zlikvidoval na dvakrát Toman. V 70. minutě začalo pršet a hráčům to začalo znovu na hřišti podkluzovat a nebyli k vidění přesné přihrávky. Útočný faul hostí v 84.minutě, umožnil rychlý protíútok domácích, kteří vybojovali rohový kop, ale ten nebyl nijak nebezpečný pro Rapotín.

Hlavní rozhodčí zápas nastavil o dvě minuty, při kterých domácí vyrazně tlačili do obrany hostí. Přímý volný kop domácích rozehrál Okleštěk, ale míč se vznesl vysoko nad rapotínskou branku.

Zábřeh tak poprvé uviděl penalty, ale ty domácím nevyšly a hosté zvítězili 3:4. Rozhodující branku vstřelil Hudec.

Statistické údaje zápasu: Střely na branku: 2:4, Střely mimo: 4:1, Fauly: 11:11, Rohové kopy: 9:2, Ofsajdy: 2:1, Držení míče(%): 55:45

Takto týmy do zápasu nastoupily:
Zábřeh: Toman - Lepka, Valenta, Schwab, Žanda, Král, Okleštěk"C", Lukas, Sládek, Sitta(78. Sitta), Jakeš

Rapotín: Max - Hudec, Březina(69. Hudec), Holomek, Mošonec, Horák, Šlesinger, Vicenec, Valenta T.(26. Nemeth), Indra"C", Maňka