Zábřeh udržel čisté konto proti Hněvotínu

archiv: vimeto.infoTradiční nedělní odpoledne se na zábřežském stadionu odehrál zápas zábřežského Áčka proti hostujícímu celku z Hněvotína. Na zápas se přišlo podívat téměř tři stovky diváků. Dvakrát se během zápasu rozradostnělo domácí obecenstvo a Zábřeh zvítězil 2:0.

Domácí se po úvodních chybách dokázali nakonec protlačit do slibných situací.

V páté minutě chybu v obraně se snažil na dvakrát využít domácí Lukas, ale jeho pokusy vyrazil Běhalík. Vzápětí domácí Sitta prošel téměř od půlky přes tři soupeřovy hráče k velkém vápnu, kde míč vyslal těsně nad branku. Domácí se snažili na hostující obranu zatlačit, jelikož hněvotínští se zdály být pomalejší než zábřežští, ale štěstí se drželo hostů.

Největší šanci dosavadního průběhu, ale měli hosté. Kobylík přihrál míč volnému Tošenovskému, jenž si obhodil brankáře Tomana, jenže poslal placírkou míč do opuštěné svatyně Tomana, ale na brankové čáře skvělé zaoperoval Němec a zachránil Zábřeh od inkasované branky.

Ve 21. minutě vybuchl zábřežský stadion v gólovou radost, když do běhu dostal míč Roman Puchr a ten poslal skvělou střelu přímo do sítě hostí. O tři minuty později mohlo být vyrovnáno. Hořava si vytvořil prostor a vyslal dělovku na zábřežskou branku, kde na dvakrát tuto střelu zlikvidoval Toman. Roman Puchr mohl vsítit druhou branku, sám se totiž ocitl, před Běhalíkem, ten jeho střelu vyrazil na rohový kop. Šanci na druhé straně měl ve 31. minutě Pagáč, ale Toman vytasil znovu výborný zákrok.

Hosté se čtyři minuty před koncem poločasu snažili vytěžit nějakou slibnější šanci, ale ta největší skončila vysoko nad brankou. To byla poslední větší šance, před ukončením prvního poločasu a tak Zábřeh do druhého poločasu vstoupil s jednobrankovým náskokem.

Statistické údaje poločasu: Střely na branku: 4:3, Střely mimo: 6:4, Fauly: 5:6, Rohové kopy: 4:2 Ofsajdy: 0:0, Držení míče(%): 55:45

V úvodu poločasu se Puchr dostal k míči na levé straně a sním si seběhl do středu a vypálil k pravé tyči hostí. V 53.minutě hosté zatlačili Zábřeh, ale k nebezpečnému zakončení se nedostali.

Lukas dostal přihrávku za obranu u vápna, kde zasekl, ale poté jeho snažení ukončil Šulc.

V 70.minutě hosté hodně zavařili Zábřehu, Šrom posílal z rohu velkého vápna míč, který prošel jak nůž máslem, a k míči si seběhl Pagáč, jenž vystřelil, ale zábřežský kapitán situaci zachránil a jeho střelu zblokoval.

Domácí se ujaly v 77.minutě dvoubrankového náskoku, když dostal míč do středu vápna Tomáš Sládek a střelou poslal míč k levé tyčce.

Statistické údaje zápasu - Střely na branku: 8:5 Střely mimo: 9:6 Fauly: 15:10 Rohové kopy: 8:4 Ofsajdy: 1:1 Držení míče(%): 55:45

Sestava Zábřeha: Toman – Lepka, Schwab, Žanda, Němec, Okleštěk(C), Lukas, Puchr, Sládek(88. Volek), Sitta(67. Valenta), Jakeš(78.Švéda)

Sestava Hněvotína: Běhalík – Lakomý, Šulc(C), Schinneck, Šrom – Kobylík, Vohralík(46. Čech), Hořava, Novotný – Tošenovský, Pagáč

Po zápase jsme vyzpovídali pro vás úvodního střelce zápasu Romana Puchra.

Roman Puchr při rozhovoru. Zdroj: vimeto.infoJak byste zhodnotil dnešní utkání z vašeho pohledu?

Myslím si, že jsme byli lepší a soupeř nás výrazněji neohrožoval.

Úvodní gól vás určitě nakopl a uklidnil, jak vypadala slova trenéra o přestávce?

Trenér nám říkal, že bysme to neměli moc roztahovat a spíše hrát po lajnách, dávat si míče spíše pod se a takhle zakončovat. Také nám říkal abychom nehráli složitě přes střed.

Dnes jste vstřelil gól, dvakrát jste nastřelil tyč a jednou břevno. Byl jste dnes při střelecké chuti?

Docela mě to dneska bavilo. Bylo hodně balónu, stopeři nakopávali míče za obranu, takže konečně něco bylo.

Výrazně přispěl svými zákroky k dnešnímu vítězství brankář Toman. Je to pro vás velká podpora, když víte, že se můžete na něj spolehnout?