Zábřeh vyhrál, ale ke konci se bál o vítězství

Ilustrační foto, zdroj: archiv vimeto.infoZábřeh - Jedenáctý Zábřeh hostil na Městském stadionu druhý tým tabulky 1. HFK Olomouc B a na stadion zavítalo 210 diváků. Hostující celek celý zápas tlačil,ale přesto dokázali zábřežští fotbalisté překvapit papírově silnější holický klub a zvítězit 2:1, ikdyž koncovka byla velice dramatická.

Úvod zápasu patřil hostujícímu týmu, rozebrali domácí obranu, ale skvěle vybíhající Toman zachránil Zábřeh od pohromy svým dvojitým zákrokem. Hosté měli v úvodní desetiminutovce velikou převahu a Toman musel znovu zasahovat před hostujícím útočníkem, který ale nestihnul ani vystřelit, protože se mu Toman vrhnul pod nohy. Domácí mohli brankáři jen děkovat.

V desáté minutě se, ale projevily také domácí, když Marek Sitta centrovanou přihrávkou uvolnil Švédu, ten ale nedokázal přehodit gólmana. Pro domácí přišla, ale nepříjemné zpráva v podobě zranění Michala Sitty, který musel být již ve 13. minutě střídán Filipem Šinclem. V osmnácté minutě špatně přihrál Toman, který se nacházel na levé straně velkého vápna, svému hráči a přihrávku vystihl hostující hráč, který si nejspíše myslel, že bude zakončovat do prázdné branky, ale střelu vyslal pomalu a Toman ho vychytal. Po této akci se obě mužstva snažili o útočné akce, ale ani jedna nevyústila v gól.

Ve 27. minutě měli z nebezpečné vzdálenosti možnost přímého volného kopu hostí. Míč si postavil na místo přímého kopu Spurný, který vyslal míč přímo do náruče Tomana. Ve 28. minutě následovali dva rohové kopy, které nebezpečné nijak nebyli.

Hosté útočili, domácí skórovali

Ale přesně po půl hodině hry udeřili domácí, když po autovém vhazování si s míčem poťukalo duo Švéda-Šincl a druhý zmiňovaný vyslal míč k vápnu, ale Sitta na míč nedosáhl a tak k míči se dostal rozběhnutý kapitán domácího celku Lukáš Okleštěk, který vyslal tvrdou střelu nartem k levé tyčce Kubicovi branky, který se za míčem jen poohlédl.
Hosté po gólu sice znovu začali, tlačit, ale domácí hráči jim mnoho šancí nedávalo, naopak ve 40. minutě mohli skorovat znovu domácí, když si na centr naskočil Lepka, ale bohužel pro Zábřeh se ocitl v ofsajdu.
Větší drama se v první poločase již nekonalo a Zábřeh odcházel do kabiny s minimálním vedením.

Statistické údaje poločasu:

Střely na branku: 2:2, Střely mimo: 1:1, Rohy: 1:2, Fauly: 7:7, Ofsajdy: 2:2, Držení míče(%) 50:50, míč ve hře: 28:50minut

Hosté snížili na 2:1, domácí se pak obávali o vítězství

Úvodní pětiminutovka druhého poločasu, nastolila vysoké tempo, které udávali hosté, kteří se snažili domácí tlačit, ale k nebezpečné akci, která by ohrozila Tomanovu svatyni, se nedostali.

A znovu to byli domácí, kteří udeřili. Tentokrát se domácí dostali k přímému volnému kopu z levé strany. Přímý volný kop rozehrál centrovaným míčem Lukáš Okleštěk do skrumáže před brankou, kde hostující hráč odvrátil sice míč, ale přímo na Marka Sittu, který poslal razantní střelu k levé tyči Kubicovi branky.

Netrvalo dlouho a domácí mohli zvýšit, ale tentokrát centrovaný míč z místa faulu hosté odvrátili do bezpečí. Další akci znovu měli na svědomí domácí, když centrovaný míč se odrazil od domáho hráče k Lepkovi, který sice vstřelil gól, ale rozhodčí ho neuznal kvůli ofsajdu.

V 67. minutě šly hosté do přečíslení, ale zodpovědnost na sebe vzal Hornich, který ale trestuhodně tuto šanci zahodil střelou vysoko nad Tomanovu branku.

Hosté, ale dokázali v 70. minutě snížit po chybě domácích hráčů. Hostující hráč vyslal do uličky míč Tilkeridisovi, který míč k pravé tyči Tomanovi branky. A domácí se o své vedení museli začít bát. Po této brance se hostující tlak začal navyšovat. Holický tým mohl využít svůj tlak o tři minuty později. Tilkeridis obehrál Ratibroského a poté se ve vápně uvolnil a poslal míč na Němce, který ale vyslal pomalou střelu, kterou dokázal Toman zneškodnit.

V 79. minutě hosté zahrávali přímý volný kop ze třiceti metrů, ale přímá střela letěla těsně vedle branky. V 81. minutě mohli hráči Holic vyrovnat, ale jejich snažení ztroskotalo na domácím brankáři.

S přibývajícím časem se sice tempo a tlak hostí stupňovalo, ale domácí hráči dokázali tomuto tlaku vzdorovat a vyhráli díky brankám Oklešťka a Sitty 2:1.

V pondělí 4.9. vydáme rozhovor s kapitánem a úvodním střelcem zápasu Lukášem Oklešťkem.