Zábřehu nevyšel druhý poločas a prohrál

Zdroj: Archiv, vimeto.info, David PelikánV neděli 30. dubna odjížděli zábřežští fotbalisté na půdu 1. HFK Olomouc. Zábřeh nastupoval do tohoto zápasu jako lídr tabulky, ale nevyšel mu druhý poločas utkání. Utkání se odehrál před skoro sto diváky.

Hned v prvním poločase šli do vedení holičtí a to, když se hosté ze Zábřeha provinili nedovoleným zákrokem v pokutovým území a byla z toho penalta, kterou proměnil kapitán Tomáš Drmola. První poločas další góly nepřinesl.

Ale druhý poločas byl na góly hojnější. Vyrovnání přinesl deset minut po začátku druhého poločasu Miroslav Žanda, jenže dlouhého trvání remízový stav neměl. V 63. minutě poslal znovu do vedení domácí Tadeáš Spurný.

O sedm minut později Olomouc navýšil náskok na 3:1, když prostřelil brankáře Tomana záložník Lukáš Malínek.

A to nebyl konec gólových hodů druhého poločasu. Deset minut před koncem zápasu dostali domácí hráči z Olomouce další možnost pokutového kopu. Z puntíku vyznačující pokutový kop poslal míč do branky obránce Martin Krejčí.