Zábřežáci vstoupili do ligy výhrou a remízou

Jan Černý(49) při vítězném utkáníStřelice - První turnaj nově založené Ligy družstev se odehrál ve Střelicích. Na své úvodní dvě utkání se sjeli zábřežstí stolní hokejisté, vsetínští a domácí hráči Střelic. Zábřežští si nevedli vůbec špatně a po úvodní výhře nad Vsetínem a po remíze s domácím celkem vedou tabulku.

Zábřežský tým odjel do Střelic v sestavě: David Pelikán, Martin Pelikán, Josef Gába a Jan Černý. Do úvodního zápasu nové soutěže Ligy družstev nastoupili zábřežští proti Vsetínu, za který nastoupilo rodinné trio Laštoviců. Hned na úvod připravil zábřežský hrající trenér překvapení snad pro všechny aktéry turnaje, kdy na vsetínskou jedničku nasadil náhradníka v sestavě Jana Černého. Tento tah se Zábřehu skvěle vyplatil, protože zábřežský borec dokázal uhrát remízu a díky výhrám Davida Pelikána a Josefa Gáby se po první směně dostali zábřežští „pelikáni“ do vedení. Ve druhé směne duo Pelikánů dokázalo zvítězit a i přes jednu prohru vedli 4:1. Do třetí směny znovu trenér Zábřeha šáhl po střídání, kdy nasadil Jana Černého místo Josefa Gáby a tento tah se vydařil ještě lépe jak první střídání, kdy zábřežan dokázal vyhrát 3:2 a jelikož oba Pelikáni vyhráli také, zajistili si před poslední směnou vítězství v utkání. „S výkonem našeho čtvrtého hráče Jana Černého jsem velice spokojený. Uhrát remízu s jedničkou soupeře a poté vyhrát nad jejich hráčem bylo nad míru dobré,“ svěřil se hrající trenér Martin Pelikán.
Poslední směna byla již jen o tom v jakém poměru utkání skončí a když znovu David Pelikán a Martin Pelikán vyhráli Zábřeh zvítězil 9:2. Toto utkání bylo nadmíru úspěšné.

Druhé utkání odehráli domácí Střelice se Vsetínem. Zde rovněž utekl Vsetínu začátek a po 2 směnách prohrával stejně jako se Zábřehem 1:4. I následující směna vyšla vítězně Střelicím a i oni po 3 směnách si zajistili vítězství. Konečné skóre pak bylo v utkání Střelice - Vsetín 6:2.

Do třetího sobotního utkání nastoupili zábřežští hráči proti domácím. Zábřežanům nevyšla vůbec první směna a všichni tři prohráli. „Skóre 0:3 po první směně bylo pro nás sice šokující, ale stále jsme věřili v sílu našeho kolektivu, který má se soutěžemi družstev letité zkušenosti,“ uvedl zábřežský trenér Martin Pelikán. Na druhou směnu se trio zábřežanů dokázalo vyhecovat a vyhráli ji 3:0, kdy domácímu týmu dokázali nasázet ve třech zápasech 19 gólů a obdrželi jen jeden. Třetí směna byla velice vyrovnaná. „V posledních vteřinách se k nám přiklonilo štěstí, když několik sekund před koncem utkání zahrával David za nerozhodného stavu trestné střílení. jeho úspěšné zakončení nás poslalo do těsněho vedení 5:4,“ přibližuje situaci ve třetí směně Martin Pelikán.

I poslední směna byla velice vyrovnaná a zábřežané ještě několik minut před koncem tahali za delší poklad, jenže poté štěstí přeskočilo na stranu domácích, kteří dokázali vstřelit ve dvou utkání vítězné branky a obě mužstva si tak na konci utkání rozdělila body za remízu 6:6.

Zábřeh se tak ujal po prvním turnaji vedení před Střelicemi o skóre. Další turnaj se odehraje na půdě Zábřeha 14. října v zasedací místnosti Městského stadionu od 9:30.

Tabulka ligy :

#   tým                 V   R   P   GV   GI   Body
1.  KSH Sever Zábřeh   15   1   8   70   50   3
2.  TJ Sokol Střelice  12   4   8   57   69   3
3.  Vsetín Jokers       4   5  15   55   70   0
4.  Valašské Meziříčí   0   0   0   0     0   0