Zábřežané dvakrát remizovali se Střelicemi

Ilustrační fotoZábřeh – Druhou říjnovou sobotu přivítali zábřežští stolní hokejisté v Lize družstev soupeře ze Střelic s kterým na jeho půdě remizoval. Zábřeh nastupoval k dvojzápasu stím, že chtějí vyhrát a remízu ze Střelic odčinit. Bohužel jim to po trápení nevyšlo a museli se spokojit s dvěma remizama.

Do prvního zápasu domácí vstoupili dobře, kdy po prvním kole vedli 2:1, když David Pelikán a Josef Gába vyhráli a druhý zmiňovaný dokázal porazit hostující jedničku. Druhé kolo také skončilo 2:1, ale tentokrát získali dva body střeličtí. Hostující dvojka Jan Poštulka, jenž se mu proti domácím výborně dařilo porazil jedničku Zábřeha Davida Pelikána a velkým překvapením byla prohra Josefa Gáby s trojkou hostů Martinem Poštulkou, i přestože Gába vedl 2:0. Jedinou výhru ve druhém kole dokázal uhrát po celý den skvěle hrající trenér Martin Pelikán.

Před předposledním kolem byl stav vyrovnaný 3:3 a začínalo se od nuly. Třetí kolo vůbec „pelikánům“ ze Zábřeha nevyšel. Všichni tři jejich hráči prohráli. Do tohoto kola nenastoupil David Pelikán, jenž byl vystřídán Janem Černým, ten i Josef Gába obdrželi od svých soků bůra a zkáza byla dokonána, když Martin Poštulka porazil domácího Martina Pelikána. Zábřeh se tak musel vyhecovat, protože ho čekalo ještě jedno kolo a mohli vyrovnat třemi výhrami.

Do čtvrtého kola se domácí opravdu skvěle nabudili a svého soupeře dokázali skvěle přehrát. V souboji jedniček David Pelikán porazil Radima Ondru, když otočil stav z 0:2 na 4:2. V souboji dvojek porazil rozdílem šesti branek Martin Pelikán prozatím neporaženého Jana Poštulku. Ve třetím zápase proti sobě nastoupili znovu Josef Gába a Martin Poštulka a druhý zmiňovaný vrátil svému soupeři prohru z druhého kola i z úrokami v poměru 8:2. Zábřeh tak v prvním zápase utekl hrobníkovi z lopaty.

Druhý zápas skončil taktéž remízou

Ve druhém zápase skončilo první kolo znovu v poměru 2:1 jak v prvním zápase, ale z vedení se prozatím radovali hosté. Jediný zábřežský bod získal vynikající Martin Pelikán. David Pelikán bohužel nedokázal udržet remízu s výborně hrajícím Janem Poštulkou a Josef Gába prohrál s Radimem Ondrou vysoko 2:7.

Druhé kolo vyhrál Zábřeh 2:1 a stav byl tak znovu vyrovnaný. Dva body získali pro domácí oba Pelikáni. Martin dokázal porazit o gól Radima Ondru a David porazil Martina Poštulku 7:3. Velmi dobrý ale zároveň smolný zápas odehrál Jan Černý, jenž prohrál nejmenším moným rozdílem 0:1 s Janem Poštulkou. Třetí kolo přineslo na všech hracích plochách remízu. V souboji jedniček skončil zápas remízou 3:3, Martin Pelikán remízoval 2:2 s Janem Poštulkou a náhradník Jan Černý remízoval 0:0 s Martinem Poštulkou.

No a na řadu přišlo poslední kolo druhého zápasu i dne. Za nerozhodného stavu 3:3 nastoupila obě družstva s velkým napětím, přece jen hrálo se o výhru nebo remízu.Zábřežané po první třetině prohrávali na všech stolech. Jak bylo v poslením kole vidět, když není den je těžké bojovat. Souboj Davida Pelikána a Radima Ondry nezačal v zápase jedniček pro tu domácí vůbec dobře. Po první třetině prohrával David Pelikán 0:4, nakonec dokázal snížit na 3:4 a když se pak tlačil do útoku, přišel smolný vlastní gól a prohrál 3:5. David tak byl velice nespokojený, protože mu celý den nevyšel a tak museli zabrat zábřežští kolegové. Martin Pelikán dokázal v zápase proti dvojce Martinu Poštulkovi otočit zápas a vyhrát 5:3. Třetí zápas v posledním kole odehráli proti sobě zábřežský Josef Gába s Janem Poštulkou, kteří spolu uhráli remízu a bylo jisté, že kdyby Josef dal gól domácí by se mohli radovat, ale bohužel zápas skončil remízou 4:4.