Zábřežský autokrosař uspěl v Nové Pace při čtvrtém závodě ME

O víkendu 2. - 3. července bojovali evropští autokrosaři na závodní dráze v Nové Pace. Čtvrtý závod Mistrovství Evropy v Autokrosu se odjel v tradičních kategoriích.

Super buggy, Buggy 1600, Touring autocross a junior buggy.

Tohoto závodu se také účastnil zábřežský rodák Vít Nosálek.

Právě on se dostal až do finálové jízdy, kde se sním ještě na startu objevil jeden čech Petr Nikodém.

Ve finálové jízdě se v souboji o první místo potkali hned tři jezdy. Vít Nosálek, Petr Nikodém a němec Mario Hanneken. Právě tito borci dojeli do cíle v malém rozestupu. V posledním kole nakonec zvítězil o dvě a půl vteřiny český jezdec Petr Nikodém před Mariem Hannekenem. Vít Nosálek se svým BMW 1598 dojel do cíle  jako třetí ze ztrátou necelou jedna a půl vteřiny na Hannekena.

Díky třetímu místu z domácí půdy se posunul v celkové klasifikaci Vít Nosálek na druhé místo těsně za Stevena Laubacha z Německ. Laubach má na svém kontě 94 bodů, Nosálek 91 bodů a Tafani(Francie) 86 bodů). Na čtvrtém místě je prozatím další němec Michael Buddelmeyer(81 bodů) a za tohoto němce se zařadil další čech, který poskočil z osmého míst na páté a to díky vítězství Petr Nikodém(80 bodů). A právě Nikodém si bude muset dávat pozor na Hannekena, který je hned o bod za ním.

Příští závod čeká jezdce ve francozském St.Georges de Montaigu(23. - 24. července) a 13. - 14. srpna budou kroužit evropští jezdci autokrosu v Přerově.