Zábřežský hráč slaví vítězství v Grand Prix

Stupně vítězů 1. turnaje Grand Prix 2017/18Zábřeh – První turnaj čtyřdílné soutěže Grand Prix se odehrál 25. listopadu v Zábřeze na Městském stadionu. Novou šprtcovou sezónu sice již otevřela nově vzniklá Liga družstev, ale pro jednotlivce započala sezóna 2017/2018 právě tímto turnajem, který v kategorii mužů ovládl domácí Josef Gába.

Soutěž Grand Prix doznala menších změn a to organizačních, kde se pro letošní sezónu dali dohromady kategorie: mužů, juniorů a žáků, ale vyhlašují se muži a junioři dohromady a žáci zvlášť a právě takto i postoupí nejlepší osmička po čtyřech turnajích na Mistrovství ČSSH.

Z úvodního vítězství se radoval domácí celek. „V mužské kategorii zvítězil domácí Josef Gába s 5,5 body. Za ním se umístil Radim Ondra z nedalekých Střelic. Ten získal shodně 5,5 bodu, ale vlivem horšího pomocného koeficientu se musel spokojit s druhým místem,“ uvedl tajemník Českého svazu stolního hokeje Radim Ondra. Třetí místo pro sebe urval vsetínský Karel Laštovica, jenž dokázal získat 5 bodů a mohl se radovat z bronzové medaile, když měl lepší pomocný koeficient než druhý muž loňského Grand Prix a trojnásobný vítěz Mistrovství ČSSH David Pelikán hající barvy domácího celku. Ten se právě dokázal dostat po prohraném prvním zápase až do bojů o medaile a také díky obratu v posledním utkání proti loňskému vítězi Grand Prix Jiřímu Dohnalovi z Valašského Meziříčí.
Dalším zábřežským hráčem byl zkušený Martin Pelikán, který obsadil 8. místo v mužích a o dvě pozice horší byl znovunavrátilec ke šprtci Dominik Hejný a o další dvě místa se umístil Miroslav Jeřábak. Posledním zábřežským hráčem, který obsadil v mužích celkově 14. místo.

V žácích znovu zářil vsetínský hráč

V žácích dokázál zvítězit Lukáš Kovář ze Vsetína, jenž se nejlépe porval s tím, že musel hrát i s muži a juniory a dokázal zvítězit před svým týmovým kolegou Ondřejem Orságem a bronzovou placku bral Kristián Jírava z Valašského Meziříčí. Jediná žákyně dokázala v žácích obsadit čtvrté místo a to o půl bodu skončila za branou medailí.

Grand Prix bude pokračovat v sobotu 16.prosince druhým turnaje, který se uskuteční znovu v zasedací místnosti na Městském stadionu v Zábřehu.