Zábřežští fotbalisté si užili poslední domácí zápas sezóny

Poslední zápas na domácí půdě v této sezóně odehrálo domácí SK Sulko Zábřeh proti SK Chválkovice s kterými na jejich půdě prohráli 1:2 a tohle chtěli samozřejmě odčinit.

To se domácím podařilo a před početně zaplněnými ochozy vyhráli a v jákém poměru?

Domácí v tomto zápase táhlo tri Puchr - Kapl - Lukas a skvěle chytající Toman. Zábřeh zaskočil svého soupeře po skvělé útočné akci míč se dostal po kombinaci Puchra s Kaplem, kteří si vyměnili míč a právě Puchr načechral míč do středu malého vápna kam si skvěle naběhl Karel Lukas a poslal míč k pravé tyči hostující branky. To ale nebylo vše několikrát nebezpečně zahrozili hosté, ale nakonec to byli znovu domácí, kteří udeřili. Po faulu na domácího hráče a naznačené výhodě se do útoku dostal po pravé straně Puchr, který přihrál Kaplovi a ten poslal míč na levou stranu, kde byl rozběhnutý Karel Lukas, který znovu poslal míč k pravé tyčce Chválkovic. V tomto zápase domácí útoky tvořilo hlavně tri Puchr - Kapl - Lukas, ale ve  26. minutě si vytvořil akci Hýbl, který z pravé strany nacentroval míč do malého vápna hostí, kde si naskočil na míč Kapl, ale poslal míč do břevna. Tato šance domácí nemusela mrzet, protože o devět minut později se k míči dostal Lukas a svojí přihrávkou uvolnil Romana Puchra, který vsítil třetí branku, která padla znovu k pravé tyči Kasparovi branky. V prvním poločase to ještě nebylo vše. Domácí dostali možnost pokutového kopu po faulu na domácího hráče ve 40. minutě. Míč si na pokutový puntík postali Karel Lukas a s přehledem poslal míč na pravou stranu hostující svatyně a mohl slavit svůj hattrick a vedení 4:0. Na tomto stavu se do prvního poločasu nic ikdyž si domácí přáli vidět i populárně nepopulární pátý gól.

Ten nakonec padl na začátku druhého poločasu, když se ve skrumáži nejlépe zorientoval Ondřej Král, který z otočky poslal míč mezi nohy obránce Chválkovic a míč skončil v síti. Skóre 5:0 pro Zábřeh po 90.minutě zůstalo a domácí si mohli ukončení na domácí půdě sladce vychutnat a třešničkou na dortu je udržení v této soutěži.

Zábřeh ještě odehraje dva zápasy v Krajském přeboru, ale pouze na půdě hostí.