Zábřežstí fotbalisté vstoupili do nové sezóny proti Medlovu

První utkání v krajském přeboru 2016/17 odjeli odehrát hráči SK Sulko Zábřeh do Uničova, kde má momentálně své působiště tým Medlova.

Zajimavostí v této sezóně je, že pokud utkání po 90.minutách bude nerozhodné následují dodatečné pokutové střílení.

Ale v Uničově na tuto novinku vůbec nedošlo, protože po skvělém diktování tempa zápasu si tři body odvezli hostující hráči ze Zábřeha.

Úvodní gól utkání padl již v 6. minutě. Nejprve se do úniku dostal domácí Smékal, kterého vychytal zkušený Toman a jeho rychlým výhozem dostal do protiútoku Zábřeh a na konci toho protiútoku byl zábřežský Antonín Jakeš, který poslal přesně do branky Medlova míč na 1:0. „Byl to zlomový okamžik, klasické nedáš dostaneš. Ovlivnilo to celý zápas. Poté jsme absolutně převzali iniciativu a byli lepší," pochvaloval si trenér Jaroslav Appl.
Ten mohl být ještě více spokojený po dalších 6. minutách, protože Lukas poslal přesný centr na volného Žandu, který míč odhlavičkoval do sítě domácích na 2:0.

Jenže do zápasu se vrátil Medlov ve 27.minutě,když akci Medlova zastavili hosté v pokutovém území faulem a kopala se penalta proti Zábřehu, které se ujal Okrouhlý a snížil na 2:1.

Na 3:1 zvýšil ještě v prvním poločase Lepka.

Další góly diváci již neviděli, ale pohledný zápas pokračoval až do konce utkání.