Zábřežští stolní hokejisté mají primát po roce zpět

Stupně vítězů: zleva: Střelice, Zábřeh, VsetínPoslední květnovou sobotu se odehrálo Mistrovství ČSSH družstev ve Vsetíně. Do turnaje postoupila nejlepší trojice týmů z dlouhodobé soutěže Grand Prix. Konkrétně to bylo zábřežšké KSH, domácí tým Vsetín Jokers a tuto dvojici doplnil tým ze Střelic. Finále tříčlených družstev se hrálo systémem každý s každým a každý zápas byl rozdělen do čtyř směn(kol).

Hráči Zábřeha v sestavě: David Pelikán, Martin Pelikán, Josef Gába a Jan Černý,  odjížděli do Vsetína s jasným cílem sesadit Vsetín z mistrovského trůnu a posadit se na něj. "Po takových to úspěších jaké jsme v sezóně získali, jsme do Vsetína odjížděli s tím, že chceme zvítězit a jakékoliv jiné umístění by bylo zklamáním pro celý tým, který po celý rok vykazoval opravdu skvělé výsledky," prozradil kapitán Martin Pelikán. Zábřežáky čekal hned na úvod tohoto finále velmi nepříjemný soupeř ze Střelic s kterými minulý rok prohrál o bod. Tentokrát započali zábřežští hráči jinačím stylem a první kolo zápasu vyhrály 2:1, jenže další kolo vyhrály Střelice stejným poměrem. V předposledním kole dokázali vyhrát pouze zábřežský Martin Pelikán a střelický Jan Poštulka, který velmi překvapil svými výkony ve finále. Stav byl před posledním kolem nerozhodný 4:4. Do poslední směny týmy nemohly podle pravidel střídat a tak se u stolů potkali týmové jedničky David Pelikán s Radimem Ondrou, dvojky Martin Pelikán s dosud neporaženým Janem Poštulkou a trojky Josef Gába s Martinem Poštulkou.  Na lámání chleba se ale čekalo hodně dlouho, protože stav byl dvě minuty před koncem nerozhodný 5:5, ale pak udeřil David Pelikán, který dvě minuty před koncem se dokázal utrhnout do vedení a Zábřehu tak zajistil potřebný bod k vítězství 6:5.

Do dalšího zápasu vstoupil domácí Vsetín s poraženými Střelicemi. Domácí tým povolal do finále také dva nejlepší žáky tohoto ročníku, kteří jak se později ukázalo uhráli skvělé zápasy. Jenže Střelice se vůbec úřadujícího mistra nezalekli a Vsetín zachránil bodem právě nejlepší žák Lukáš Kovář a díky němu skončilo první kolo prohrou o bod. V dalším kole se oba týmy rozešli smírně po jednom bodu a tak v půlce zápasu vedli Střelice o jediný bod. To ale v dalším kole napravili a získali bod. V poslední směně ještě vykřesal naději na vítězství domácí Lukáš Fojt, ale střeličtí hráči dokázali také zvítězit a Střelice tak vyhrály v poměru 6:3

V posledním zápase se proti sobě postavil vítězný tým z prvního zápasu Zábřeh proti, právě poraženému týmu z druhého zápasu, Vsetínu. A znovu ovládl první kolo rozehranější tým z dvojice a Vsetín vedl 2:1. "Výsledek prvního kola nás nijak nerozhodil a ve druhém kole jsme potřebovali zastavit vítěznou sérii Vsetína a to se podařilo třemi remizami. To nám dodalo další sebevědomí do otočení tohoto nepříjemného stavu," přiznal kapitán Zábřeha. V předposlední směně dokázal David Pelikán porazit Lukáše Kováře a Josef Gába porazil Jaroslava Laštovicu a ačkoliv Jan Černý prohrál do poslední směny se šlo za stavu 3:3.

"Rozhodovala poslední směna, která byla dosti celkem netypická z pohledu diváka, ale typická z pohledu hráče, který hraje soutěž družstev, kdy se hrálo na všech stolech nerozhodně a když na jednom stole se dostal hráč do vedení tak bylo všem jasné, že pokud nedostanem gól tak jsme mistři a když poté dal náš hráč na 2:0 bylo rozhodnuto," popsal situaci velezkušený kapitán zábřežškého zlatého týmu. Navíc právě on zařídil proti Vsetínu rozhodující bod, když porazil Karla Laštovicu 2:0. Po posledním gongu celého zápasu a dne vypukla v týmu zábřežských "Pelikánů" obrovská radost, protože splnili zlatý cíl.