Zápas v Rapotíně dokázali zábřežští hráči rozhodnout až na penalty

Ilustrační foto/zdroj:  vimeto.info

V neděli 25. září se odehrál zápas TJ Jiskra Rapotín proti SK Sulko Zábřeh. Zápas po 90. minutách nepoznal vítěze a tak na řadu přišly pokutové kopy. Zábřeh již v této sezóně bojoval o vítězství na penalty podruhé a i tentokrát to zvládl.

Oba soupeři měli jasný cíl a to odčinit prohry z minulých kol. Zábřeh doma podlehl Šternberku a Rapotín v Želatovicích obdržel debakl. Zábřežšké Sulko přijelo do Rapotína bez tří hráčů. Bez Lepky, který obdržel stopku za červenou kartu z minulého kola a poté bez Sládka a Krále. Sestavu museli doplnit hráči z řad dorostů.

Jenže hned v prvním poločase museli zábřežští hráči čelit  triu gólových šancí domácích a tyto šance zneškodnil skvěle chytající brankář Toman. To bylo pro první poločas všechno ze šancí.

Druhý poločas nepřinesl vůbec žádnou fotbalovou krásu. Domácí i hosté hráli bez šancí i bez snahy na brejky a úroveň tohoto utkání pomalu padala pod úroveň kraje. Jenže ke konci začali hosté ze Zábřeha tlačit Rapotín, ale domácí obrana skvěle bránila a na řadu přišly pokutové kopy.

V nich si lépe poradili zábřežští a po výsledku 4:3 si odvezli domů dva body.

Lukáš Toman dopoledne slavil postup, odpoledne již chytal za Zábřeh.

Lukáš Toman ještě před zápasem v Rapotíně stihl odchytat poslední kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy amatérských fotbalistů a po remíze 0:0 se Slovenskem se Toman mohl se svými spoluhráči z Olomoouckého kraje radovat z postupu když o pouhý gól ovládli šestou skupinu před Německem. Od 21. září se  v olomoucké kvalifikační skupině 6 odehráli zápasy mezi Českem, Německem, Slovenskem a Izraelem. Domácí remizovali s Němci 2:2, porazili Izrael 3:0 a se Slovenskem v neděli remizovali 0:0 a také díky skvělým zákrokům Tomana se český výběr bude připravovat na Euro amatérů, které se odehraje v červnu 2017

1 Ústí /okr.Přerov/ 8 7 0 1 22:9 21 0 0
2 Šternberk 9 7 0 2 19:14 20 1 0
3 SULKO-Zábřeh 9 7 0 2 15:11 19 2 0
4 Velké Losiny 7 6 0 1 13:5 18 1 1
5 TJ Sigma Lutín 8 5 0 3 20:12 16 1 2
6 Dolany 8 4 0 4 16:15 13 0 1
7 Medlov 8 4 0 4 21:10 12 0 0
8 Hněvotín 8 4 0 4 20:16 12 0 0