Domácí berou dva body po penaltách s posledním celkem

zdroj: vimetoNeděle 22. října patřila po čtrnácti dnech znovu na Městském stadionu v Zábřehu fotbalu. Domácí Sulko přivítalo při posledním domácím zápase podzimní části na své půdě ve velkém derby nedaleké Dubicko. Domácí měli před sebou a před 270 diváky velkou výzvu jménem třetí výhra v řadě, remíza jim to ale překazila. Sice domácí dokázali získat druhý bod po penaltovém rozstřelu proti poslednímu celku tabulky.

Úvodního výkopu se ujali domácí, jenž hned zkusili ohrozit hostující svatyni. Jenže další minuty úvodní pětiminutovky byly spíše ve znamení výměny míče okolo středu hřiště. V 11. minutě dobře zatopili domácí hostům, když Okleštěk rozjel akci a přihrál do běhu Šinclovi, který ještě před čárou poslal míč do středu vápna, kde se snažil Marek Sitta vypálit, ale jeho snažení zlikvidovali hosté k Oklešťkovi, ale tomu střela nesedla a míč se s pomocí hostujícího hráče ocitl v zámezí. Aktivnější, ale v první čtvrthodince byli hosté.

V 17 .minutě měli největší gólovou šanci hráči Dubicka. Po autovém vhazování se hostují Kopa po pravé straně uvolnil a posílal míč před branku, ale Malinovský míč ve skluzu netrefil. Netrvalo dlouho a domácí brankář Toman musel vytáhnou skvělý zákrok a vyrazil míč na rohový kop.nVe 22. minutě to byli znovu hosté, kteří si vytvořili šanci z 25 metrů vyslal střelu Malinovský, ale ta letěla těsně vedle branky. O čtyři minuty později si dokázali domácí vytvořit šanci na střelu, ale vždy ztroskotali na dlouhé přihrávce. Vypadalo to jako by se báli vystřelit.

Ve 29. minutě Sládek poslal míč na Oklešťka, jenž vyslal tvrdou střelu ze dvaceti metrů těsně nad branku Dubicka. Ve 36. minutě se domácím podařila pěkná akce. Po autovém vhazování hostí vystihl přihrávku domácí Sládek, který patičkou uvolnil Žandu, který nadvakrát centroval do vápna, kde v těžké pozici vystřelil Šincl dvakrát na Urbánka, jenž vyrazil míč na rohový kop. Z něj, ale domácí nic nebezpečného nevytěžili. A o dvě minuty znovu Urbánek zachránil před gólem hosty, když skvěle vyběhl proti Markovi Sittovi a míč vyrazil na rohový kop, jenže stejně jako před dvěma minutama se nic závažného nestalo.

Do konce prvního poločase, jsme na zábřežském stadioně více nebezepečných akcí neviděli a tak týmy odešly do šaten za smírného stavu 0:0.

Statistické údaje poločasu:

Střely na branku: 2:3, Střely mimo: 1:2, Rohy: 2:1, Fauly: 5:2, Ofsajdy: 2:2, Držení míče(%) 45:55, míč ve hře: 32:05minut

Druhý poločas bez branek, rozhodovali penalty

Do druhé poloviny vstoupili aktivněji na balónu hosté, ale domácí jejich šance dokázali zneškodnit. V 52. minutě domácí měli možnost rohového kopu, který hosté odvrátili k Ratiborskému, ten poslal míč na Žandu, jenž vyslal vysoký centr do vápna, kde hlavičkoval Král pouze k Marku Sittovi, ale ten se ocitl v ofsajdové pasti.

Poté deseti minutách druhého poločasu se na míči více objevovali domácí hráči, ale vážnější šanci si nedokázali, kromě rohového kopu vypracovat.

V 61. minutě si hosté vytvořili šanci pomocí rohového kopu, jenže domácí obránci si s hostujícím celkem poradili. V následujících minutách se ale nic vážného nedělo, týmy se vyměňovali míč.

V 75. minutě se sice domácí snažili dostat do šance, ale jejich kombinace, připomínající spíše házenou než fotbal, nepřinesla žádnou nebezpečnou šanci. V 79. minutě mohli domácí vystřelit na branku, ale Michal Sitta místo střely volil přihrávku na Tomáše Sládka, který pouze nastřelil obránce a poté Marek Sitta přestřelil branku.

V 84. minutě domácí vybojovali rohový kop, jenž rozehrával Okleštěk centrovaným míčem na vzdálenější tyč, kde zábřežští dokázali se vymanout ze sevření, ale Marek Sitta svým přízemním centrem poslal míč pouze k brankáři hostí. Velikou šanci o tři minuty později měl na kopačce po přihrávce od Michala Sitty domácí kapitán Lukáš Okleštěk, jenž poslal tvrdou střelu těsně vedle branky Urbánka.

Obrovská šance na straně hostí se vyrojila po chybě domácího vyčerpaného hráče, mohl hostující Cmiral dát gól, ale poslal střelu těsně vedle branky. Do konce utkání se tak nic dalšího nestalo a po základní hrací době skončil zápas bezbrankovou remízou 0:0 a následovali pokutové kopy.

Domácí zachránili Lukášové
Pokutový rozstřel čítal šest sérií a právě v té poslední se stali hrdiny utkání domácí kapitán Lukáš Okleštěk, který vstřelil dělovku k šibenici a poté hostujícího Malinovského skvěle vychytal domácí brankář Lukáš Toman. Zábřeh tak získává druhý bod do tabulky ze zápasu ve kterém se s posledním celkem tabulky poměrně trápili a hosté byli velice aktivním a nebezpečným soupeřem.