Okleštěk - kapitán na svém místě

Autor úvodní branky Antonín Jakeš proti týmu Kojetín-KoválkoviceV neděli 16. října se odehrál v Zábřeze zápas mezi domácím týmem a celkem Kojetín - Koválkovice a  právě Lukáš Okleštěk vzal v poslední minutě zodpovědnost na svá bedra a zajistil Zábřehu tři body.

V úvodní minutě si domácí vytvořili šanci, ale obrana hostí skvěle zasáhla. První desetiminutovka se udála ve znamení výměny balónu mezi týmy a pár šancí od Zábřeha i Kojetína, ale chyběla zde koncovka. Ve 13. minutě si vypracovali domácí útok, který založil Hýbl a poslal míč na Lukase, ale ten byl odzbrojen ve velkém vápně hostí. Skóre zápasu otevřel Antonín Jakeš, který se uvolnil a před brankářem si s míčem zatancovala vsítil gól na 1:0. Hosté si ve 20. minutě vypracovali tlak, který sílil a po několika šancí kdy pálil Baran a poté Řezáč, ale skvěle zakročil Toman. Ve 35. minutě se k šanci dostal Puchr a vyslal ze 20. metrů střelu, která těsně minula tyčku hostí. Ale o čtyři minuty později přišlo vyrovnání

. Po chumelici před Tomanem se nejlépe zorientoval David Javořík a poslal míč do sítě.  Ve 41. minutě Okleštěk prošel po pravé střeně a z 20. metrů poslal míč těsně vedle šibenice. První poločas tak skončil 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně a svým tlakem zatáhli hosty před jejich branku, kde ale skvěle operoval brankář Gajdoš. Ale i hostéé se dostávali do šancí, když Dočkal vystřelil těsně vedle branky. V 55.minutě se hosté dostali do nebezpečné šance, když se uvolnil Bělaška, ale jeho odzbrojil Žanda. Ale  66. minutě dostali domácí možnost přímého volného kopu a Okleštěk poslal míč za obranu hostí, ale Jakešovi chyběly centymetry k tečování míče. V 79. minutě přestřelil z šesti metrů branku Jakeš, obrovská šance pro domácí. Hosté začali nebezpečně tlačit a domácí se museli vracet po chybě Lukase, ale skvělím obranným zákrokem zasáhl Okleštěk. V 83. minutě přišla změna v počtu hráčů. Panák sfauloval kapitána domácích Oklešťka a  uviděl druhou žlutou kartu a zároveň červenou. Domácí v 87. minutě měli na kopačkách rozhodující gól, ale Puchr v úniku nastřelil tyčku. V 88. minutě šel sám do úniku Jakeš, kterého fauloval Ernst a obdržel červenou kartu. A to byla příležitost pro kapitána Lukáše Oklešťka, který si postavil míč a z přímého volného kopu ho poslal k levé tyčce hostující branky a zařídil svojí trefou vítězství pro Zábřeh 2:1. Rozhodčí ještě nastavil minutu navíc během které se nic nebezpečného nestalo.

Po zápase jsme udělali rozhovor s autorem vítězné branky Lukášem Oklešťkem

Hrdina zápasu, který rozhodl o vítězství Zábřeha Lukáš OklešťekLukáši všiml jsem si, že doma začínáte vždy na levé straně. Je nějaký důvod, že takto začínáte?

Já si myslím, že je to asi shoda náhod. Je fakt, že na druhou stranu se nám v druhém poločase lépe hraje.

Do zápasu nastoupila mužstva ze dvou pólů tabulky, ale na hřišti to tak nevypadalo. Jaká byla příčina toho, že jste nebyli dominantnějším týmem?

Myslím si, že dnešní soupeř nepatří do nížších pater a dokál, že umí hrát vyrovnanou partii jako s náma. Pravdou je, že jsme měli tlak, ale chyběl tomu nějaký druhý gólový moment. kdybysme se ještě víc uklidnili.

V 83. minutě a poté v 88. minutě přišly červené karty hostí a vy jste měl v 89. minutě příležitost z vaši pozice vystřelit rozhodující branku. Měl jste v hlavě to, že to tam napálíte přímo? Jaký to byl pocit vstřelit takto rozhodující gól?

Samozřejmě jsem to chtěl kopnout a je jenom dobře, že to tam padlo. Je to úžasný pocit vyhrát 2:1 gólem skoro v devadesáté minutě. Přál bych to každému(smích).

Podle mě právem nosíte kapitánskou pásku. Tím jaký máte na hřišti projev i pohyb si myslím, že ostatní kluky motivujete. Je to tak nebo je to jen můj názor?

Těžko říct. To je věcí trenéra a hráčů, každopádně jsem tam nejstarší, ale věc kapitána tady není teď důležitá. Tam je důležité, že nás hraje jedenáct a makáme jeden za druhýho a pak hlavně to, že dokážeme dát v devadesáté minutě dat na 2:1 a zvítězit.