Prvomájový turnaj ovládly týmy z Brna a Šumperka

Jeden ze zápasu prvomájového turnajeV pondělí 1.května na volejbalových kurtech Městského stadionu se odehrál turnaj ve volejbalu mužů a žen. Turnaj začal v 9.hodin. Tento rok se sjelo do Zábřeha 20 týmů(11 mužských, 9 ženských). Celkem se odehrálo 42 zápasů. Týmy bojovaly v každém zápase o každý hraný bod a bylo k vidění plno krásných výměn.

Turnaj se odehrál v mužské kategorii příliš nevídaným způsobem. Ve dvou čtyřčlenných skupinách se hrálo první kolo k.o, kdy vítězové prvních zápasů hráli o první místo ve skupině a poražený hráli o třetí místo. V této kategorii byla ještě jedna skupina, která čítala tři družstva a ta si zahrála každý s každým. Po skupinové části se pokračovalo osmifinálem, čtvrtfinálem, semifinálem, o třetí místo a finálem.

Nejlépe si v mužské části turnaje vedl tým Volejbal Brno, který vyhrál ve finále nad Maďary z Lanškrouna. Třetí místo získal celek Glauber, který byl složen s několika mužů z různých měst.

 

Ženský turnaj se odehrál ve dvou skupinách po čtyřech a pěti týmech. Hrálo se každý s každým na dva hrané sety. Po základní skupinách se pokračovalo semifinálem, o třetí místo a finálem.

Nejlépe si celý turnaj vedly Wifiny ze Šumperka, druhé místo vybojovaly Hérečky, které byly složeny s hráček z různých měst a se třetím místem se musely spokojit hráčky týmu Tvůj táta z Olomouce.

Celkem se odehrálo 42 zápasů.

Nejbližším turnajem na antukových kurtech Městského stadionu bude Turnaj města Zábřeha. 24. června proběhne již 58. ročník.

 

Výsledky:
MUŽI:
1. Volejbal Brno (Brno)
2. Maďaři (Lanškroun)
3. Glauber (výběr)
ŽENY:
1. Wifiny (Šumperk)
2. Hérečky (výběr)
3. Tvůj táta (Olomouc)

 

Napsal: David Pelikán