SK SULKO Zábřeh - FC Želatovice

Ilustrační foto: Zábřežský hráč(v modrém) v souboji o míč

V neděli 15. května se utkali proti sobě týmy, které v tabulce vedle sebe sousedí a dělí je jeden bod. Proti sobě nastoupili domácí SK Sulko Zábřeh a hostující FC Želatovice.

Domácí tým v prvním poločase si vytvořil hned čtyři stoprocentní šance, ale ani jedna nebyla dotažená do branky hostí. Za to těsně před koncem se ujali vedení 0:1 želatovičtí hráči. Když svým úderem ve 43. minutě po standartní situaci poslal míč do branky domácích osamocený Ladislav Dlouhý

Druhý poločas začal ještě ve větším tempu, které určovali zábřežští fotbalisté a několikrát se ocitli v šancích, které mohli znamenat vyrovnání. Jenže místo vyrovnání přišlo nedáš - dostaneš. Hostující tým hrozil z brejků, které se jim naskytly v otevřené obraně Zábřeha. Skvěle chytající Toman sice odvracel tutovky hostí, ale nakonec ho podruhé překonali hosté. Na střelu Tomáše Matušíka byl ale bezmocný a hosté vyloupili Zábřeh a odvezli si po výhře 0:2 tři body.

„Vybrali jsme si prostě den blbec, kdybychom hráli celý den, tak ten gól prostě nedáme, zkrátka jsme tentokrát nebyli schopní protlačit balon do sítě," prozradil úvodem kouč Zábřehu Jaroslav Appl.

Zábřeh tak po pěti zápasech ve kterých bodoval bohužel vyšel na prázdno.