Slunce doprovázelo Májový jarmark

Tradiční moderátor jarmarků

V pondělí 1.května již od včasných ranních hodin bylo rušno v okolí kulturního domu. Přípravy stánkařů, prodejců s občerstvením, ale také pořadatelů, kteří chystali prostředí pro účinkujíci. Po osmé hodině už začaly malé hloučky lidí obcházet jarmark a dívat se na to, co si pro ně tento rok stánkaři připravili.

Každoroční Májový jarmark se nemohl obejít bez kulturní vložky na které se podíleli  Dechový orchestr ZUŠ Zábřeh, taneční skupiny Dance club juniors, Flamenco za břehem a další.

Největší aplaus a obdiv, ale sklidily mažoretky, které ve svých řadách mají hned několik účastnic a medailistek z Mistrovství ČR, Mistrovství Evropy i Světa. Představily nám především vystoupení s kterými bojovaly v kvalifikaci na Mistrovství ČR a ukázaly, že patří mezi světovou elitu.

Po vystoupení mažoretek, již byla připravena kapela NOACO,která hrála převážně folkovou hudbu, jenž si sama vytváří. Při přestávce této kapely ještě vystoupily MŠ Zahradní + I Dance DDM a Mažoretky DDM Zábřeh.

Po těchto mažoretkách si vzala pódium na starost country kapela Holátka. Po této kapele se programu ujaly tanečním uměním MŠ Severáček a Strejcova. Po tanečním vystoupení se program pomal,u ale jistě již blížil ke svému konci. Hodinu a půl hrála beat rocková kapela Corouhave, po nich vystoupila další taneční skupina Dance Club.

Po Dance Clubu začala krátká zkouška kapely, která na zábřežském jarmarku nesměla chybět a to kapela Atom, ta hrála do večera do dvacáté hodiny