Stolní hokejisté začali sezónu se třemi hráči v TOP 5

Stupně vítězů Grand Prix. Na levo David Peliká z KSH Sever ZábřehPrvní turnaj sezóny 2016/2017 ve stolním hokej - šprtci se uskutečnil v nedalekých Střelicích, kde se sjelo 18 hráčů. Pět hráčů KSH Sever Zábřeh se vydalo ve složení David Pelikán, Martin Pelikán, Josef Gába, Jan Černý a Marek Jeřábek k prvnímu dějství a David Pelikán směrem za obhajobou titulu a za hattrickem v soutěži Grand Prix. V úvodních dvou kolech plně bodovali David Pelikán, Martin Pelikán. Po bodu měli Josef Gába a Jan Černý a pouze remízu měl prozatím na kontě Marek Jeřábek.

Pro zábřežské borce byla krizovou částí 3. a 4. kolo, protože zde dokázal bodovat dvěma body Marek Jeřábek a jedním Josef Gába a remízou trochu upravil svoje bodové konto Martin Pelikán, ale úřadující mistr ČSSH David Pelikán byl v krizi, protože dvakrát prohrál o jeden bod. Páté kolo bylo pro Zábřeh nejlepší. Ani jeden hráč neprohrál a z pěti zápasů třikrát vyhráli a dvakrát remizovali. Po pátém kole se rázem dostali čtyři hráči do bojů o medaile ,protože David Pelikán, Martin Pelikán, Josef Gába a Marek Jeřábek měli shodně po třech bodech a na druhého a třetího v pořadí ztráceli půl bodu. Jenže v šestém kole se proti sobě postavili Martin Pelikán a Josef Gába a právě druhý zmiňovaný dokázal vyhrát. Rázem byla situce taková to. O vítězi bylo rozhodnuto, ale o další dvě medailové pozice se strhla velká bitva. Poslední kolo a tři hráči ve hře o medaile. Na dálku sehráli souboj Josef Gába, který hrál s vítězem turnaje Jiřím Dohnalem. David Pelikán hrál proti Lukáši Kovářovi a třetí adept na medaily byl v té chvíly Tomáš Polanský. Josef Gába nakonec remizoval s Jiřím Dohnalem a byl jediný, který neutrpěl porážku, ale na David Pelikán dokázal vyhrát takže se dostal před Gábu a Polanský taktéž zvítězil.

O prvním místě bylo jasno to získal Jiří Dohnal z Bohumína, druhé místo vybojoval David Pelikán a třetí místo nakonec obsadil Tomáš Polanský ze Vsetína díky koeficientu. Čtvrté místo obsadil zábřežský Josef Gába, páté místo obsadil Martin Pelikán. Další hráč KSH Sever Zábřeh Marek Jeřábek skončil na 9. místě před svým týmovým kolegou Janem Černým.

Zábřeh obsadil v soutěži mužstev první místo o půl bodu před Vsetínem.

V žákovské kategorii vyhrál Lukáš Kovář před Michalem Ščerbou(oba ze Vsetína) a historicky prvním medaily v barvě bronzu vybojovala domácí hráčka Střelic Adéla Poštulková, která je velkou nadějí střeličského šprtce.

Další turnaj se odehraje v Prostějově 12. listopadu v tělocvičně Střední odborné školy podnikání a obchodu spol. s r. o.