Vítej zlatý hattricku pro Red Bull

35. ročník  skončil a vítězem pro tento roččník se stal tým, který v předchozích dvou letech ovládl tuto soutěž a to RED BULL. Ten vůbec nepoznal hořkou chuť prohry. V tomto ročníku dokonce neztratil ani bod a tak navázal na další dvě mužstva v historii, kterým se tento huserský kousek povedl a to legendárním týmům FABU a Inter Zábřeh. S celkovým skóre 110:12 se přiblížili hráči Red Bullu k deseti gólům na zápas. Toto skóre ještě upravoval v závěrečným zápasu, když rozdrtil 12:1 Broadway. Druhé místo obsadil tým FC Ombre s 25 body a celkovým skóre 69:45. Potvrzení bronzové příčky a zároveň ukončení sezóny výhrou si připsalo Santorini, které na své konto nasbíralo 21 bodů a celkové skóre se zastavilo na 50:38. V posledním duelu vyhrálo 5:2 nad HAKem.

Poslední zápas odehraly také mužstva AS Revoluce a K2 Team, ale ti už hráli jen pro dobrý pocit z vítězství, protože o jejich postavení v tabulce bylo jasno. Tento souboj vyhrála v poměru 6:3 AS Revoluce. Ta se mohla spolehnout na střeleckou chuť Romana Puchra, který vsítil pět branek.

Statistiky ovládli také redbulláci

Podíváme-li se na počet hráčů, kteří se zapojili do ročníku 2016 tak se počet zastavil na čísle 83 a počet úspěšných střelců na 61(tj. 73% z celkového počtu hráčů). Odehrálo se celkově 42 zápasů ve kterých napadalo 360 brank a průměrně na zápas vychází 8,85 gólů.

Co se týče karet rozhodčí udělili čtyři červené a šestnáct žlutých. Nejvyšší skóre padlo v zápase Red Bull - HAK 17:1. Nejlepším střelcem se stal Tomáš Sládek z Red Bullu. Nejlepší brankář ligy byl vyhlášen Ondřej Schertler také z Red Bullu. Cenu Fair - Play si odnesly dva celky Broadway a Santorini. Pro tento rok je to z malé kopané vše.