Zábřeh deklasoval na domácí půdě Určice

Ve středu 28. září se odehrálo předehrávané 15. kolo krajského přeboru ve kterém domácí Sulku Zábřeh přívítalo TJ Sokol Určice. Do zápasu nastoupil po jednokolovém distancu Martin Lepka.

V úvodu zápasu hráli lépe hosté, kteří se prezentovali útočnoou hrou. První akci si vytvořili hned v úvodní minutě, ale tu obránci domácího celku odvrátili do bezpečí a ihned se pustili do protiútoku a ten vedl směrem k hostí Sitta, ale jeho přihrávka nenašla žádného zábřežského hráče. Ve čtvrté minutě si vybojovali domácí rohový kop ten zahrál Okleštěk jenže jeho centrovaný míč odvrátili hosté. O dvě minuty později vybojoval balón Lepka a snažil se jej poslat na nabíhajícího Lukase jenže u míče se první ocitl hostující Zelina.

Hosté i přes tyto šance domácích se dokázali dostat před branku domácích a to v 10. minutě, když po skvělé kombinaci musel Lepka míč poslat na autové vhazování, které hosté rozehráli na Menšíka a ten míč poslal centrem před branku tam naskočil na centr Vaněk a jeho hlavičku musel Toman skrýt do rukavic.

V dalších třech minutách, ale tlačili soupeře před brankou domácí a vybojovali si z toho hned dva rohové kopy, ale bezúspěšně. V 18. minutě ale vypukla domácí radost. Zábřeh využil vytvořený tlak, kterým vybojoval rohový kop. Ten rozehrál Lukas a na jeho centrovaný míč si naskočil Martin Lepka a poslal míč do sítě.

Antonín Jakeš při střele na 2:0O čtyři minuty později se znovu rozvlnila síť v brance hostí. Lukas založil akci a přihrál míč na Sittu a ten svým přízemním centrem našel Jakeše, který si míč musel zpracovat za sebe a z otočky poslal nekompromisně míč do branky Určic. Ve 26. minutě znovu musel zasáhnout Toman, ale střelu hostí bez problému zneškodnil. Před koncem poločasu Zábřeh ještě navýšil svůj náskok. Ve 45. minutě se ujal míče Jakeš a přihrál míč na Sittu, který si míč pokopl a přihrál zpět na Jakeš a ten ještě nabídl střelu Lukasovi, který míč vypálil a míč si do branky srazil Běhalík na 3:0.

Ve druhém poločase rychle hosté snížili ve 48. minutě, když se k míči prodral Hatle a poslal míč na Radima Vaňka, který nechytatelnou střelou obstřelil Tomana.

Jenže domácí dokázali znovu svůj třígólový náskok znovu vybojovat, když po chvílkách nejistoty dostali hosty pod tlak a Lukas se po přihrávce zábřežského hráče zmocnil míče a přihrávkou vybídl kapitána Oklešťka k lobované střele, která skončila za zády Běhalíka a ten lovil míč z branky po čtvrté. Poté se snažili hosté ještě dostat do tempa, ale domácí skvěle bránili a snažili se nepustit hosty z Určic před Tomana. Naopak na druhé straně započal útok Hýbl a právě on poslal míč na Sittu, který centroval na Němce a ten míč poslal na branku, kde se ocitl osamocený Lukas, který měl před sebou prázdnou branku, kde míč pohotově zavěsil.

Zábřeh tak zvítězil 5:1 a tak po deseti utkáních je na třetím místě.

Pozápasový rozhovor s Lukášem Tomanem.

Lukáši i přesto, že výsledek vypadá poněkud jednoznačně tak jste musel vytasit několik skvělých zákroků. Jak byste zhodnotil dnešní utkání z vašeho pohledu?

„Spíš si myslím, že jsem hrál nohou než abych musel něco těžkýho hasit rukama a nemyslím si, že by tohle byl zrovna těžký zápas pro gólmana spíš to byl takový taktický zápas pro mě. Pracovat se hrou, komunikovat s Lukáš Toman při rozhovoru pro vimeto.infoobránci a jinak si myslím, že jsem neměl nějakou výraznou práci. Možná na konci druhého poločasu. Jinak si myslím, že to bylo takové okey.

Z mého pohledu patříte mezi nejlepší brankáře této soutěže. Jaký podíl na tom má zkušenost z třetí ligy? A jaký rozdíl je mezi 3. ligou a touto soutěží z brankářského úhlu pohledu?

Určitě na tom má podíl z třetí ligy trénink, mám zkušenost s rychlejší hrou a takové ty taktické situace v tom zápase. Celkově pohybovat se stím týmem nahoru dolů, pracovat s obranou. Myslím si, že na tuhletu soutěž, když ten gólman si umí dobře podirigovat obránce, říct mu, že má na pravo volného hráče a on se tam posunul tak si myslím, že i průměrný brankář by stím neměl nějaký problém. S tou třetí ligou je pro brankáře svým způsobem každý stejný. Já se na každý zápas chystám i kdyby to byla třetí liga nebo první liga tak se na každý zápas chystám stejně, vím že, když nedostanu gól tak neprohrajem, což je pro brankáře nejdůležitější.

Minulý týden, ale především víkend jste měl náročný. Nejprve jste s výběrem olomouckého kraje odehrál tři zápasy v Olomouci při kvalifikaci na EURO amatérských fotbalistů a svým výkonem jste dopomohl k postupu. V neděli dopoledne jste hrál poslední zápas proti Slovensku a již odpoledne jste nastoupil za Zábřeh v Rapotíně. Co to pro Vás znamená? Jak byla náročná neděle, když jste ráno chytal ještě v Olomouci a odpoledne v Rapotíně?

Celkově ten týden byl takový náročný ve středu zápas v pátek zápas a v něděli dva zápasy. Jenomže ta reprezentace byla taková třešnička. Já vím, že kořeny jsou tady v Zábřeze a nemůžu ten klub v srdci nechat jakýmkoliv způsobem na holičkách. Takže jsem věděl, že když zvládnu zápas dopoledne a ten brankář v něm moc neběhá tak si myslím, že bych mohl zvládnout i ten druhý zápas, což se zvládlo a jenom jak byl ten týden náročný tak ještě teď se dostávám z té únavy, že to bude ještě na dlouho asi(směje se).