Zábřeh porazil hubeným vítězstvím Dolany

První květnovou neděli se představili hráči Zábřeha v předposledním domácím utkání proti týmu z Dolan. Zábřežští měli co odčinit, protože v minulém kole utrpěli výsledkový debakl 4:1 na půdě Holic. To se Zábřehu podařilo hubeným vítězstvím 1:0.

Do zápasu vstoupili zábřežští bojovnící ve velkém tempu. Už v první minutě si dokázali vybojovat rohový kop, když z úhlu střílel Sládek, ale brankář hostí míč vyrazil. O dvě minuty později domácí znovu zatlačili na svatyni Dolan. Akci rozehrál Okleštěk na Jakeše ten míč přihrál do středu pokutového území na Sládka, jenže ten na dvakrát nedokázal překonat skvěle chytajícího Chlandu a poté musel hostující brankář po odraženém míči od svého obránce znovu zasáhnout. I hosté měli náznaky útočných akcí, ale prvních osm minut patřilo domácím. Ti si dokázala vytvořit pět střel na branku, ale brankář z Dolan byl proti.

Poté zábřežský tlak opadl a k nebezpečným šancím se dostali hosté. Nejprve z rohového kopu přestřelil branku Blahůšek a o dvě minuty později vychytal Smítalovu střelu Toman. Hosté těmito akcemi neskončili s tlakem na Tomanovu branku. Po faulech domácích se dostali ke třem střelám, ale všechny mířili nad branku.

V 25.minutě domácí znovu ohrozili, když Puchrovu střelu Chlanda vyrazil na roh.Po půl hodině hry prověřil pozornost hostujícího golmana Okleštěk, ale Chlanda ukryl míč do rukavic. O tři minuty později se do útoku dostali hosté a vybojovali rohový kop po střele Pekaře, kterou domácí tečovali do zámezí. Od této chvíle nadešla pětiminutovka hostí, kteří se snažili domácí nachytat na nějakou chybu, ale to domácí nedopustili.

Ve 42.minutě se dostali hostující do přečíslení tři na dva, jenže Kubeček tuto akci nevyřešil nejlépe a nakonec ho Král odstavil od míče. Domácí se vzápětí dostali do protiútoku, ale znovu jim stál při vstřelení gólu výborně chytající Chlanda, který zneškodnil i hlavičku po rohovém kopu.

To bylo z prvního poločasu vše a tak hráči obou celků odcházeli do šaten za stavu 0:0.

Statistické údaje poločasu  Střely na branku: 8:3, Střely mimo: 3:5, Fauly: 5:4, Ofsajdy: 3:0, Rohy: 6:2, Držení míče(%) 50:50

Druhý poločas ovládl Zábřeh

Domácí vlétli do druhého poločasu stejně jako do úvodní části zápasu. Během třech minut tři šance, ale pouze jedna byla pro hostujícího strážce branky nebezpečná, jenže si sní na dvakrát poradil. Ve 49. minutě Jakeš těsně minul hostující branku ze sedmnácti metrů.

Hosté po dlouhé době prověřili Tomana, když Smítal uvolnil přihrávkou Vránu, jenž střelou pročechral brankářovi rukavice. Vzápětí na druhé straně znovu exceloval brankář Chlanda, který vychytal nejprve Sládka a poté Jakeše.

Domácí byli v 68. minutě blízko gólu, ale Chlanda hlavičku Sládka vyrazil a poté hosté míč srazili do zámezí na druhý roh. Právě ten už domácí dokázali přetavit v gól. Okleštěk nasměroval míč do malého vápna, kde si na naskočil Ondřej Král, který vyslal míč hlavičkou k pravé tyčce a Chlanda se marně po něm natahoval. Jenže po gólu to tempo opadlo a spíše se ve hře obou týmů naskytly chyby a fauly.

V 81. minutě zachránil od gólu domácích Dolany Chlanda, který zneškodnil hlavičku Jakeše a poté přišel protiútok hostí, ale proti vstřelení branky byl domácí brankář Toman. Domácí se dostali do slibné šance, když Okleštěk přihrávkou do běhu uvolnil Jakeše, který utekl Grézlovi, ale pokopl si míč a ve skluzu nebezpečně vystřelil, jenže Chlanda míč vyrazil.

Obránce míč odrazil k Oklešťkovi a ten vyslal z 25 metrů tvrdou střelu, jenž musel dolanský brankář zlikvidovat na dvakrát. Poté se ještě hosté dostali k šanci, ale Toman míč letící na jeho svatyni zlikvidoval a Zábřeh tak zvítězil hubeným vítězstvím 1:0.

Statistické údaje zápasu:

Střely na branku: 16:5, Střely mimo: 5:6,Fauly: 10:14, Ofsajdy: 5:0, Rohy: 10:3, Držení míče(%) 55:45

Sestavy:

Zábřeh: Toman - Lepka, Schwab(46. Marada), Žanda, Král, Němec, Okleštěk"C", Lukas, Puchr, Sládek(89. Švéda), Jakeš

Dolany: Chlanda - Hanzelka, Bergmann"C", Pekař, Grézl, Doubrava – Kubeček(85. Mráz), Vrána, Blahůšek(61.Bednář), Katsumasa - Smíta