Zábřeh smetl lídra tabulky

Dvoubrankový střelec Antonín Jakeš

V neděli 30. října se na zábřežském městském stadionu odehrál šlágr 13. kola Krajského přeboru mezi druhým domácím SK Sulko Zábřeh a lídrem tabulky TJ Sokol Ústí.

Úvodním hvizdem zahájil ve 14:30 hlavní rozhodčí zápas. Na balón se v první pětiminutovce nalepili hráči hostí, ale do větší šance, která by znamenala gól, se nedostali. V 11. minutě zatlačili domácí hráči hosty k jejich pokutovému území. Jakeš prošel středem, ale ten musel vystřelit a jeho střela letěla po zemi a bránkář hostí si ji pohlídal. Poté ale začali s aktivností hosté. Začali tlačit domácí před jejich branku a z tohoto tlaku vzešel centrovaný míč z pravé strany, který vyboxoval Toman na hranici šestnáctky kde se však dostal k míči volný Pančochář, který přízemní střelou k leve tyči otevřel skóre utkání.

V 17. minutě přišla chyba brankáře Zábřeha Lukáše Tomana, který dostal těžkou přihrávku, kterou dále centrem posílal dál od branky, jenže jeho centr odhlavičkoval hostující hráč, ale k míči se nakonec dostal Lepka a míč poslal do bezpečí. Ve 34. minutě měli možnost volného přímého kopu domácí, ten rozehrál kapitán Okleštěk, který vyslal centr jenž propadl k Jakeše, ale ten se těžko dostával k míči a nakonec míč hlavičkou poslal na brankáře hostí a ten míč vyboxoval ke Smolkovi a ten míč odvrátil na rohový kop. Domácí v tlaku pokračovali. Ve 37. minutě poslal Okleštěk míč do běhu Jakešovi, který ve skluzu poslal míč těsně vedle pravé tyče Urbáškovi branky. Ve 40. minutě se do útoku dostali hosté a to konkrétně Žingor, ale s jeho střelou ze šestnácti metrů si poradil Toman. Ještě ve 44. minutě se pokusili ohrozit branku Zábřeha hosté, ale obrana domácí svatyni uchránila.

Druhý poločas skončil eufórií celého zábřežského celku i diváků

Druhý poločas zahájil Zábřeh dvěmy chybamy. K míči se dostal obránce Marada, který chtěl nejspíše poslat malou dom brankáří, jenže míč vyslal přímo na nohu hostujícímu Maléřovi, ale jeho hrozbu zhasil Němec. Poté přišel rohový kop hostí. Toman netrefil ve vzduchu míč a na čáře zachraňoval Zábřeh od gólu Žanda. V 52. minutě dostal do běhu míč Jakeš, ale v souboji chyboval hostující brankář mimo pokutové území a fauloval ho. Okleštěk si postavil míč z jeho tradiční pozice a poslal míč těsně nad branku hostí. Domácí v tlaku pokračovali, když Okleštěk našel krásnou uličku na Jakeše a ten poslal míč do středu velkého vápna, kde si srazil míč hostující Smolka těsně vedle brnaky. Vzápětí přišel rohový kop domácích ze kterého málem byl gól, když vystřelil Lukas a jeho střelu vyrazil z brankové čáry Černotský na rohový kop. Okolo 56. minuty se k míči dostali hosté a jejich hra, ale pro Zábřeh nebyla kromě jednoho rohu nijak nebezpečná. V 58.minutě založil útok Okleštěk jenž mohl jít sám na brankáře, ale byl faulován za co dostal Šnejdrla žlutou kartu. V 61. minutě znovu domácí zahrozili, ale hosté znovu z brankové lajny míč vyrazili. V 63. minutě se uvolnil Král podél levé strany, ale byl faul což neunesl Maléř a obdržel kartu žluté barvy. 64. minuta a hosté nebzpečně zahrozili, ale u velkého vápna skvěle operoval Marada a poté Němec. Výbuch radosti na zábřežském stadionu vypukl v 66. minutě, když Němec uvolnil svoji přihrávkou Krále a ten vyslal skvělý centr a na ten si naskočil Antonín Jakeš, který poslal hlavičkou míč pod víko hostující branky na 1:1.  Domácí v aktivnosti pokračovali  dále a nutili hosty faulovat. A to se pro domácí vyplatilo. V 70. minutě  Král poslal až od autové čáry centr do velkého vápna hostí, kde naskočil na míč Lukas, ale jeho teč vyrazil Urbášek na volného Antonína Jakeše, který na dvakrát poslal míč do branky soupeře a poslal Zábřeh do vedení 2:1. Na konečných 3:1 navýšil Zábřeh, když Puchr poslal lobovanou přihrávkou do brejku Tomáše Sládka, který běžel sám na brankáře, kterého obstřelil podél pravé nohy.

Dnešní vyhrocený zápas skončil 3:1 a na domácím stadiónu SK Sulko Zábřeh vypukla neuvěřitelná eufórie a 300. diváků na nohou po zápase děkovalo zábřežským borcům za dnešní výkon a za výhru nad prvním týmem tabulky.

Statistické údaje zápasu: Střely na brank:u 3:2, Střely mimo: 3:4, Rohové kopy: 3:9, Fauly: 13:20, Ofsajdy: 5:0, Držení míče( v %) 55:45

Na konci utkání jsme si vybraly pro pozápasový rozhovor autora dvou branek Antonína Jakeše

Antonín Jakeš při rozhovoruJak byste zhodnotil dnešní utkání?

Já si myslím, že celý tým odevzdal maximum, táhly jsme za jeden provaz a byla jenom otázka času, kdy nám to tam začne padat, což se potvrdilo ve druhé půlce a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

V Zábřeze jste první sezónu a nastupujete na postu útočníka od kterého se očekává, že bude dávat nejvíce gólů z týmu, což daváte. Očekával jste takovou střeleckou úspěšnost na začátku sezóny?

Abych pravdu řekl je to můj první ročník mezi chlapama, takže jsem vlastně nevěděl do čeho jdu a po nějakých pěti šesti zápasech jsem se teprve otrkal a už byla potom otázka času, kdy to tam začne padat. Tým mi hodně pomohl, jsou tady super kluci, takže si myslím, že těch gólů bude ještě víc.

Máte na svém kontě 11. gólů po dnešním utkání. Z toho dva góly jste vstřelil dnes a tím zápas otočil. Jaký z toho máte pocit?

Jsem strašně dojatý, protože porazily jsme prvního a byla tady skvělá atmosféra. Byl to zápas pozdimu a musím poděkovat celému týmu, protože jsou to branky celého týmu a nejen moje.

Dnešní utkání doprovázela také skvělá atmosféra z řad zábřežských fandů. Jaký dojem na Vás působil během zápasu?

Já si myslím, že to byl celý podzim ze strany fanoušků a tento zápas to korunoval, protože fanoušci s náma jezdí na venkovní zápasy, takže my jsme rádi za jejich podporu a tady toto vítězství je o to cennější, že přišlo mraky lidí a já jsem za to strašně rád.