Zábřežští fotbalisté výhrou nad Chválkovicemi prodloužili vítěznou šňůru

Zábřežští fotbalisté nastoupili na domácí půdě s Chválkovicemi před 220. diváky. V minulém vzájemném zápase se potkali rovněž na zdejším stadionu a domácí zvítězili. Právě na tento zápas chtěli domácí navázat a navíc chtěli přidat další body k dosavadním devíti, které třemi výhrami získali s Medlovem, Lutínem a Kralicemi. V úvodních minutách byl Zábřeh aktivnější a do šance se uvolnil Jakeš, ale před střelou byl odzbrojen obráncem hostí. Na to vzápětí se snažil navázat Okleštěk, ale jeho přihrávku nedokázal jeho spoluhráč zpracovat a k míči se dostal hráč Chválkovic.

Po úvodním tlaku se hosté oklepali a dvěmi šancemi se dostali k Tomanově brance, kde ale skvěle operovali domácí obránci. K největší šanci se dostali hosté. Centr směřovaný před branku si pohlídal domácí Toman a odvrátil míč do bezpečné vzdálenosti od branky. Hosté se snažili dostat k Tomanovi, ale domácí fotbalisté skvělou obranou prací se zmocnili míče a po rychlém protiútoku se dostali ke střele Okleštěk a Žanda, ale jejich střely byly zblokovány. Domácí začali od 15.minuty diktovat tempo utkání a Okleštěk poslal míč na Sládka a ten se snažil projít mezi dvěma obránci, ale byl faulován a domácí tak dostali možnost volného přímého kopu, který rozehrál Puchr. Jeho centr byl zblokovaný Vališem a míč se odrazil k Lepkovi a ten poslal míč na branku a Zatloukal se musel hodně natáhnout, aby míč zneškodnil.

V půlce poločasu přerušila zápas občerstvovací pauza. Ale to hráčům nevadilo a hosté se dostali blíže k Tomanovi, ale obrana domácích se činila. Jenže vzápětí se do šance dostali domácí Jakeš dostal míč do běhu, ale jeho následný centr šel nad branku hostí. Jenže hosté ukázali, že také umí zahrozit a po faulu domácího hráče dostali možnost přímého kopu, ale míč z místa faulu, který letěl do velkého vápna byl odvrácen dnes dobře bránícími hráči Zábřeha. Hosté se v 32. minutě se kombinací dostali před branku Tomana, ale střela Drexlera šla mimo branku. Vzápětí se hosté znovu dostali do šance, ale obránci znovu operovali před svojí brankou na výbornou. Ve 40.minutě se k míči dostal domácí kapitán Okleštěk a ten vyslal centr na Puchra a ten neprošel přes obranu Chválkovic. O minutu později se hnali do útoku hosté, jenže Mifku zastavil faulem Valenta za cenu žluté karty. Poté se ke střele dostal Štefek, ale jeho střela neměla razanci. Dvě minuty před koncem prvního poločas si domácí vytvořili slibnou šanci, když Okleštěk vybojoval míč a přihrál míč na Žandu a ten musel míč trefit ve vzduch a poslal ho do břevna a po něm se k odraženému míči dostal Jakeš, ale ten poslal míč mimo branku.

Druhý poločas pod taktovkou Zábřeha

Po prvním poločase byl stav 0:0. Právě do tohoto poločasu vstoupili lépe zábřežští hráči a jejich tlakem si vynutili rohový kop. Ten rozehrát Okleštěk před branku hostí, ale obránci míč odvrátili na volného Antonína Jakeše, který poslal nechytatelnoou střelu k levé tyčce a domácí se ujali vedení 1:0. V 54. minutě vyslal míč ze dvaceti metrů na branku Zatloukala Karel Lukas, ale míč proletěl těsně nad břevnem hostí. Hosté se dostali v 55.minutě ke střele, když míč netrefil Žebrok. V 57. minutě vystřídal na hřišti Valentu Lukáš Hýbl. Právě Hýbl dodal zábřežskému SK novou krev do žil a znovu domácí začali diktovat tempo. Právě Hýbl v 62. minutě poslal míč na Jakeše, který sprintoval k brance Chválkovic, ale byl faulovám Drexlerem, který za tento čin obdržel žlutý kartónek. Během deseti minut poté zahrávali domácí šest rohových kopů, ale ani jeden nedokázali proměnit v gól.  Hosté se od 55. minuty nedokázali dostat k brance domácích, protože zábřežští hráči kontrolovali míč na svých kopačkách a vytvářeli si více a více šancí. V 80.minutě přihrál Hýbl do běhu míč Lukasovi, ale ten byl zablokován Výkrutíkem. V 84. minutě domácí vystřídali. Odešel Sládek a na hříště přišel Sitta. Ani ne po půl minutě se k míči dostal právě Michal Sitta přesprintoval hřiště a poté vyslal centrovaný míč na nabíhajícího Hýbla, ale ten míč netrefil. Vzápětí si zábřežští dokázali vybojovat rohový kop, ale hosté míč odvrátili ke středovému kruhu. Jenže hosté se v 86.minutě snažili dostat blíže k brance Zábřeha, ale Žanda zblokoval cestu k míči Petulovi. V 90.minutě Hýbl znovu založil akci a před pokutovým územím se ale utopil ve vlastních kličkách. Hlavní arbitr nastavil v druhém poločase jednu minutu, ale během té se nic nestalo.

Domácí tak přidávají další tři body a v tabulce mají na svém kontě 12. bodů.