Výběr Olomouckého kraje postoupil na Euro amatérů

Olomoucký výber fotbalistů, kteří postoupili do Finalá

Regions Cup nebo také Mistrovství Evropy amatérských fotbalistů je soutěž, která se koná  každý lichý rok. V této soutěži mohou hrát pouze fotbalisté, kteří hrají nejvýše divizi a nebo nižší soutěže jako jsou krajské nebo okresní přebory.

Soutěž se záčíná  národnímy koly, kde se utkávají kraje nebo oblasti určitých evropských zemí. V České republice byl Regions Cup rozdělen do dvou skupin(českou - Královehradecký kraj, Praha, Pardubický) a (moravskou - Olomoucký kraj, Vysočina, Zlínský a Jihomoravský).

Českou skupinu ovládl Pardubický kraj, který se čtyřmi body postoupil do Národního finále. Tam ho doplnil ještě Olomoucký kraj, který porazil 3:0 v moravském finále Jihomoravský kraj.  Ve finále určoval tempo zápasu Olomoucký kraj, kde v bráně chytal zábřežský Lukáš Toman. Olomoucký kraj dokázal v národním finále deklasovat výběr Pardubického kraje 6:0 a zajistil si tak postup do kvalifikace o finálový turnaj Regions Cup(Euro amatérských fotbalistů).

Kvalifikaci Olomoucký kraj odehrál v Olomouci

Kvalifikace se odehrála v Olomouci a České republika zastoupená Olomouckým krajem se setkala s týmy Německa, Izraele a Slovenska.

21. září se odehrálo první kolo skupiny ve kterém byly k vidění pouze remízy. Slovensko s Izrealem remizovalo 1:1 a Česko s Německem 2:2.

V pátek 23. září se Česká republika střetla s výběrem Izraele a s přehledem vyhráli 3:0 a Slovensko znovu remizovalo tentokrát proti Německo 0:0.

V neděli 25. září se v posledním kole rozhodovalo na dálku o vítězi skupiny Českem a Německem. Olomoucký výběr zastupující Česko odehrál zápas na Andrově stadionu proti Slovensku a zápas skončil remízou 0:0. Německo odehrálo zápas na stadioně v Řepčíně a vyhrálo 3:1 nad Izraelem. Český výběr i německý měli na svém kontě shodně 5 bodů, ale díky lepšímu skóre se mohli  hráči od vedením Karla Trnečky radovat z postupu.

Svým výkonem napomohl k postupu také brankář Lukáš Toman, který odpoledne již nastoupil za zábřežské Sulko.

Olomoucký výběr tak postoupil do finálového turnaje, který se uskuteční v červnu 2017.